14 јуни, 2024
ПочетнаЗДРАВЈЕЃумбирова вода: Брзо и лесно топење на масните наслаги

Ѓумбирова вода: Брзо и лесно топење на масните наслаги

гјумбирова-вода

Дали сте забележале дека ѓумбирот е задолжителен дел од секој рецепт за слабеење?

Тоа воопшто не е изненадувачки: тој ги согорува мастите и создава чувство на ситост, поради што не чувствуваме потреба да грицкаме нешто помеѓу оброците.

Сјаен начин да започнете со слабеење и ослободување од мастите е консумирањето на ѓумбирова вода.

Како се прави?

Корен од ѓумбир од околу пет сантиметри исецкајте го на ситни парчиња, а потоа прелијте го со 1,5 литри зовриена вода. И тоа е тоа.

Ѓумбировата вода би требало да се пие топла, поради што би било добро да ја ставите во термос и да ја носите со себе. Ефектот е најдобар ако секој ден пиете по литар и половина, во текот на шест месеци постојано, со цел целосно да ги отстраните мастите, а резултатите ќе бидат одлични доколку сте упорни.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП