Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 7,801.99 -1.64%    BESK 10,275.00 -3%    GRNT 810.00 -0.06%    KMB 3,389.73 -0.22%    MERM 800.00 -20%    MPT 29,500.63 0%    OKTA 3,620.00 0.56%    RMDEN16 94.90 0.11%    RZUS 139.00 3.73%    SBT 2,041.00 -2.86%    STB 940.85 0.03%    STIL 139.03 -4.1%    TETE 2,286.67 2.27%    TKVS 3,110.00 2.98%    TNB 13,581.59 -0.42%    TPLF 1,649.90 1.35%    TTK 947.00 -2.97%    UNI 2,050.00 0%    

Дневен хороскоп 14.02.2018

Време: 09:48

Датум: февруари 14, 2018

Категорија: ХОРОСКОП

astro-nova-slika

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Нервозата и недостатокот на концентрација можат негативно на влијаат на вашата работа. Во љубовта ви доаѓа прилика да започнете нешто од ново.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Можно е денес да немате доволно мотивација и од таа причина да не сте доволно посветени на своите обврски. Во љубовта партнерот ќе ги исполни сите ваши очекувања.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Сакате да ги покажете своите деловни таленти во најдобро светло. Во љубовта пред вас е многу убав и романтичен ден во кој ќе уживате.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Обидете се да не се оптеретувате со деловните проблеми и уживајте во првиот ден од неделата. Во љубовта потребни ви се емотивни промени.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Се наоѓате пред мала дилема. Можно е да ви биде потребно некое време да донесете коректна одлука, време е за промени. Во љубовта имате желба да основате семејство.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Потребно е да се потрудите да дојдете до вистинските информации. Кога ќе ја согледате ситуацијата од сите агли, ќе знаете како да постапите. Во љубовта ќе успеете да ги решите несогласувањата со партнерот.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Помирете се со тоа дека не можете да го обавите сето тоа што сте планирале. Во љубовта потребно е да и пружите малку поголемо внимание на саканата личност.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Имате прилика да исправите некои грешки кои претходно сте ги правеле. Немојте да ја игнорирате таа можност. Во љубовта пробајте да се релаксирате во друштво на саканата личност и да не мислите на работата.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Препорака е да испочитувате некои правила кои ви се наметнати, а се со цел да не си создавате тензии. Во љубовта потребно ви е да имате доволно трпение за партнерот да ви се довери.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Потребно е на себе да си дадете доволно време за некои деловни потези. Денешниот ден не е за драстични промени. Во љубовта можен е влез во сериозна врска.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Тешко ви е да се организирате. Денес едноставно не е претерано поволен ден, па не форсирајте некои работи. Потребно е да ја подобрите комуникацијата со саканото лице.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ќе направите се што е потребно за да дојдете до деловен успех. Во љубовта опуштете се покрај саканото лице и уживајте во неговото присуство.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 20.02.2018

  Дневен хороскоп 20.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Понекогаш не можете да го добиете тоа што го сакате, но секоја ситуација има потенцијално корисно значење ако правилно се…

 • Дневен хороскоп 19.02.2018

  Дневен хороскоп 19.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Малку сте уморни од настаните на работа во последно време. По силните случувања и обврски ќе ви биде потребен одмор.…

 • Викенд хороскоп 17-18.02.2018

  Викенд хороскоп 17-18.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Можно е да се појават финансиски промени. Не би требало да се грижите премногу бидејќи се ќе се среди со…

 • Дневен хороскоп 16.02.2018

  Дневен хороскоп 16.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе остварите значително подобрување на полето на финансиите. Многу сте задоволни со ситуацијата на работа. Сакате да остварите стабилен однос…

 • Дневен хороскоп 15.02.2018

  Дневен хороскоп 15.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Денес ќе воспоставите многу важна деловна комуникација. Доколку ви е важно да го израдувате семејството или саканото лице, променете ги…

 • Дневен хороскоп 13.02.2018

  Дневен хороскоп 13.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Позитивен ден на деловен план. Ќе обавите многу корисни работи. Уживајте во романтичната атмосфера со саканото лице. Вашата врска е…

 • Дневен хороскоп 12.02.2018

  Дневен хороскоп 12.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Потребно е да го промените начинот на кој ја обавувате својата работа и малку повеќе да се прилагодите на новите…

 • Викенд хороскоп 10-11.02.2018

  Викенд хороскоп 10-11.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Ви доаѓа прилика за успех на деловен план. Потрудете се да им се посветите на обврските. Време е за искрен…

 • Дневен хороскоп 09.02.2018

  Дневен хороскоп 09.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Размислувате за деловните промени кои сакате да ги спроведете во дела. Ќе ви биде потребно време се да реализирате. Можно…

 • Дневен хороскоп 08.02.2018

  Дневен хороскоп 08.02.2018

    Овен (21.03 – 20.04) Патувањето во странство кое го планирате може да ви донесе само успех и уште подобри, нови можности. Во љубовта сте…