26 февруари, 2024
ПочетнаЗДРАВЈЕНапиток кој лекува многу болести - Направете го сами

Напиток кој лекува многу болести – Направете го сами

garlic3

Напитокот е потребно да го консумирате три пати дневно по една мала лажица во текот на еден месец, а постапката можете да ја повторите по шест месеци.

Напитокот од лук е една од работите која треба да ја поседува секој човек кој се грижи за своето здравје. Важно е да имате на ум дека овој напиток прави чуда за вашето здравје. Освен тоа, корисен е и за исфрлување на солите од организмот, ја подобрува работата на организмот, ја чисти крвта, го зајакнува имунитетот, крвните садови и работата на срцето. Исто така, го отстранува вишокот масти и го подобрува метаболизмот. Може да се користи и за женски болести и воспаленија, а покрај сето тоа, го чисти целото тело од штетните наслаги. Најдобро од се е тоа што овој напиток можете да го направите сами…

Постапка:

– Во стаклен сад ставете 12 чешниња лук, а секое чешне исечете го на четири дела.

– Прелијте го лукот со половина литар црвено вино.

– Затворете го садот и оставете го на прозор, на сончевата страна две недели.

– Секој ден протресете го садот два до три пати.

– По две недели процедете ја течноста и ставете ја во темно стаклено шише.

Напитокот е потребно да го консумирате три пати дневно по една мала лажица во текот на еден месец, а постапката можете да ја повторите по шест месеци.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП