13 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОПСЖ тргнува во „лов“ на Руни

ПСЖ тргнува во „лов“ на Руни

Wayne-Rooney

Моменталниот лидер во француското првенство, ПСЖ е подоготвен да издвои голема сума на пари и во своите редови да го доведе напаѓачот на Манчестер Јунајтед.

Првите луѓе на ПСЖ ќе се обидат во текот на летниот преоден рок во Париз да го доведат одличниот шпиц на „црвените ѓаволи“, Вејн Руни.

Богатите сопственици на клубот без размислување ќе испратат почетна понуда од 40 милиони фунти за овој фудбалер. Па ќе се надеваат дека Алекс Фергусон ќе ја прифати понудата за Руни, се со цел да собере пари за повторно да го купи Кристијано Роналдо.

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП