20 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОЈунајтед подготвува нов договор за својот прв голман

Јунајтед подготвува нов договор за својот прв голман

de gea 3596

Раководството на Манчестер Јунајтед планира да ја зголеми платата на голманот Давид Де Геа, во желбата да го задржи на „Олд Трафорд“.

Во последните недели се појавија гласини дека зголемен интерес кон Шпанецот пројавува Реал Мадрид.

Од Манчестер Јунајтед планираат неделната плата на Давид Де Геа да ја зголемат до 120.000 фунти, а со тоа да потпишат и нов долгорочен договор.

Актуелниот договор на фудбалерот со „црвените ѓаволи“ истекува во 2016-та година. Од друга страна, Де Геа изгледа задоволен во Манчестер Јунајтед, а на прв поглед не размислува за трансфер.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП