23 февруари, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОДе Геа ќе го замени Касиљас во репрезентацијата, но и во Реал!

Де Геа ќе го замени Касиљас во репрезентацијата, но и во Реал!

casillas-de-gea

Пред раководството на Реал Мадрид се појави мислата за привлекување на Давид Де Геа од Манчестер Јунајтед, пренесуваат шпанските медиуми. Младиот голман се најавува за наследник на „Сан Икер“ во националниот дрес, но може да се претвори во негов таков и на „Сантијаго Бернабеу“.

Се тврди дека луѓето од спортско-техничкиот штаб се грижат за повеќе опции, со цел нестабилност на капитенот на тимот, а Де Геа изгледа како остварлива опција.

Според стручњаците, Касиљас се претставува во неубедливо светло, како во натпреварите на кралскиот клуб, така и во националниот тим, а тоа сигурно ќе се покаже како „камен“ за сопнување во неговата намера да се пензионира на „Сантијаго Бернабеу“.

Истовремено се забележува сериозната почит, која ја користи Касиљас од шефовите во клубот. Но запознаени со случајот откриваат дека тешко некој во клубот ќе си дозволи компромиси со претставувањето на тимот.

Од друга страна, Де Геа изгледа задоволен во Манчестер Јунајтед, па на прв поглед не мисли за трансфер. Сепак, никогаш не се знае како ќе реагира младиот голман, доколку на негова адреса пристигне покана од десеткратниот освојувач на Лигата на шампионите.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП