26 мај, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОВо јануари Јуве го купува Подолски!?

Во јануари Јуве го купува Подолски!?

Lukas-Podolski-Arsenal111

Повеќе не е тајна дека италијанскиот шампион сака да го ангажира германскиот фудбалер.

Во италијанските медиуми во текот на вчерашниот ден се појави информација дека Јувентус за време на зимскиот преоден рок ќе се обиде да го доведе Лукас Подолски.

Шпекулациите се поврзани со еден вид на размена со доплата, па така Џовикно би требало да се пресели во Лондон. Џузепе Марота го потврди интересот на „старата дама“ за златниот фудбалер од Бразил, Лукас Подолски.

„Доколку ни се укаже можност за тоа во јануарскиот преоден рок, ние ќе го доведеме Лукас Подолски“, рече Марота.

Во исто време, од Италија се јави уште еден клуб.

Станува збор за Интер чиј сопственик има пари да се натпреварува со ривалите, па поради тоа со големо внимание ја следи ситуацијата во врска со Подолски, а подготвен е и навреме да реагира и Германецот да го доведе во Милано.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП