13 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОПике се враќа на „Олд Трафорд“!

Пике се враќа на „Олд Трафорд“!

gerard-pique_28

Раководството на Манчестер Јунајтед сака да го врати Жерар Пике на „Олд Трафорд“ од Барселона, пренесуваат светските медиуми.

Според гласините, новиот менаџер на тимот Луис ван Гал го посакал шпанскиот репрезентативец во своите редови. Стратегот го видел решението на проблемите на тимот во одбраната, токму во лицето на Пике.

Гласините велат дека за време на зимскиот трансфер прозорец, „црвените ѓаволи“ ќе испратат понуда, но засега не се открива каква сума имаат намера да понудат.

Потсетуваме дека Пике беше дел од тимот од „Олд Трафорд“ во периодот од 2004-та до 2008-та година, а за овој период тој го носеше дресот на „ѓаволите“ само на 12 натпревари.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП