22 мај, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОИнтер во јануари го купува Борини?

Интер во јануари го купува Борини?

fabio borini 23

Напаѓачот на Ливерпул Фабио Борини ќе премине во Интер во зимскиот трансфер прозорец, тврди „Daily Express“.

Според изданието, „нероазурите“ се подготвени да платат 10 милиони фунти за услугите на фудбалерот.

Борини одби да игра како позајмен фудбалер во Сандерленд или КПР, и остана во Ливерпул. Иако тешко дека ќе добие многу можности за докажување на „Енфилд“, Борини е решен да си ја испроба својата среќа.

Понудата од Интер сепак ќе е сосема поинаква од оние на Сандерленд и КПР, па ако не обезебеди место во составот до јануари, Фабио Борини сепак можеби ќе каже „Да“, и да се раздели со Ливерпул.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП