16 април, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНО„Ѓаволите“ му предлагаат нов договор на Де Геа

„Ѓаволите“ му предлагаат нов договор на Де Геа

Aston Villa vs Manchester United

Раководството на Манчестер Јунајтед е одлучено да му предложи нов договор на Давид де Геа, кој му гарантира подобри услови за голманот. Сегашниот договор на Шпанецот истекува за две години.

Според новиот договор Де Геа ќе добива по 90 илјади фунти неделно. По тешкиот старт во минатата сезона, Де Геа ги стабилизира настапите и покажа неоспорен квалитет.

Во Јунајтед се потпираат на него на долг рок. Шпанските медиуми сепак продолжуваат да инсистираат на тоа дека голманот е транферна цел на Реал Мадрид. Комбинацијата на овие околности ги натерало првите луѓе на Манчестер Јунајтед да побрзаат со предлогот за нов договор.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП