26 мај, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНО„Кралевите“ даваат 60 милиони за Погба

„Кралевите“ даваат 60 милиони за Погба

pogba

Според медиумите, Реал Мадрид планира ова лето на Јувентус да му понуди 60 милиони евра за Погба.

Младиот фудбалер, кој не доби шанса во Манчестер Јунатед, се наметна во тимот на Јувентус како еден од најдобрите играчи. Оваа сезона во 23 натпревари има постигнато 6 погодоци и осум асистенции, а многумина го сметаат за најталентиран играч во светот.

Па така не е чудно затоа што за него се заинтересирани многу клубови. Дали информацијата на медиумите е точна, не се знае се уште, но не е тајна дека Реал често знае да потроши многу пари на засилувања.

Договорот на Погба завршува во 2016-та година, а во последно време за него беа заинтересирани Арсенал, ПСЖ, па дури и Манчестер Јунајтед.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП