14 јули, 2024
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПНеделен хороскоп 12.02.2024 до 19.02.2024

Неделен хороскоп 12.02.2024 до 19.02.2024

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Не сте расположени за работење и обврски. Се ќе ви биде тешко. Обидете се некако да се вратите во колосек.

ЉУБОВ: Одлична недела за ново познанство. Зафатените ќе уживаат со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со притисокот.

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Вообичаена работна недела. Нема да има поголеми промени и случувања. Ќе успеете да се одморите малку.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, излегувајте и дружете се. Одете на сите забави на кои сте повикани, не седете дома.

ЗДРАВЈЕ: Можна појава на грчеви.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Одлична недела за вас. Вашиот труд, работа и залагање конечно ќе ви се исплатат. Добра недела за финансиите.

ЉУБОВ: Неповолна љубовна ситуација. Можно е да дојде до кавга или конфликт.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Одлична недела за правење на долгорочни планови. Бидете јасни и концизни. Ќе добиете поддршка.

ЉУБОВ: Слободните би можеле да запознаат некоја многу интересна личност. Зафатените ќе уживаат со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Внесувајте поквалитетни намирници.

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Пред вас е успешна работна недела. Ќе бидете во недоумица за неколку потези, но по добиените совети, ќе знаете како да постапите.

ЉУБОВ: Оние кои се сами ќе мечтаат за авантура, оние во врска ќе се одлучат за повеќе нови и посмели чекори.

ЗДРАВЈЕ: Одвојте малку време за спорт.

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Одлична работна недела е пред вас. Искористете ја правилно. Посебен успех ќе имаат оние кои се занимаваат со јавна работа.

ЉУБОВ: Одлична недела за правење на долгорочни планови. Слободните ќе имаат многу случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со забите.

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Имате одлични идеи и замисли. Оваа недела е исто така одлична и за приватен бизнис, па доколку нешто сте планирале, направете го тоа.

ЉУБОВ: Задоволителна ситуација кај сите Ваги кои се во брак или врска.

ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за исхраната.

.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Оваа недела парите ќе ви бидат најважни. Ќе направите се за да заработите некој денар повеќе.

ЉУБОВ: На љубовниот план нема да постојат некои позначителни случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските.

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Пренатрупани сте со обврски. Ако не се организирате подобро, ништо нема да успеете да завршите.

ЉУБОВ: Слободните ќе запознаат некое интересно, но зафатено лице. Зафатените ќе мора да направат отворен муабет со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Доколку вашата работа има врска со млади лица, ова ќе биде многу успешна работна недела за вас.

ЉУБОВ: Многу поволна љубовна ситуација за сите Јарци. Зафатените ќе уживаат во љубовта со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Одлично се чувствувате.

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Почетокот на неделата ќе биде многу поволен. Но, на крајот може да се појави некој деловен проблем.

ЉУБОВ: Слободните Водолии можат да очекуваат промена на ситуацијата. Зафатените ќе имаат ситни кавги.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Пред вас е рутинска работна недела. Нема да имате големи проблеми, ниту пак нешто посебно работни обврски.

ЉУБОВ: Слободните ќе бидат расположени за дружење. Поради позитивната енергија ќе имаат голем број на додворувачи.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со видот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП