2 март, 2024
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПНеделен хороскоп 23.10.2023 до 30.10.2023

Неделен хороскоп 23.10.2023 до 30.10.2023

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Имате некои сериозни планови поврзани за работата но ќе ви биде потребно малку повеќе време за да ги реализирате.

ЉУБОВ: Во љубовта можете да очекувате стабилна ситуација во заедницата.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со органите за варење.

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Можеби ќе ви биде тешко да излезете на крај со некои компликации кои се појавиле на деловен план.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта постојат некои недоразбирања и несогласувања со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со дишните патишта.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Ве очекува поволен период доколку се надевате на финансиско подобрување. Можете да очекувате подобрување на материјалната ситуација.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате стабилна состојба.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Периодот нема да ви биде претерано поволен за работа, можно е да немате доволно енергија да се занимавате со некои проблеми.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекуваат мали конфликти со лицето кое го сакате.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со видот.

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Недостатокот на концентрација би можел негативно да се одрази на вашата работа, поведете сметка да не правите грешки.

ЉУБОВ: Доколку постои личност која ви се допаѓа вие сеуште не сте дошле до конкретни потези, забрзајте ја работата.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со главоболка.

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Можете да се надевате на генерално мирна и стабилна ситуација на полето за работа.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, можно е да постои некоја личност која малку пренападно ќе ви се додворува.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми поврзани со нервниот систем.

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Многу енергија ќе вложувате во партнерските односи кои ви се важни за деловното поле.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можни се некои помали конфликти со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можни мали проблеми со бубрезите или мочниот меур.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Можно е да имате мал судир со авторитетните, но на крајот се добро ќе се заврши.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува фатална средба со лице кое на некој начин е поврзано со странство.

ЗДРАВЈЕ: Можни се гинеколошки, но и хормонални проблеми.

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Ве очекува поволна фаза во која многу лесно ќе дојдете до подобрувања на полето за финансии.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација би требало да биде многу интересна, можна е и некоја необична средба.

ЗДРАВЈЕ: Без никакви проблеми.

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Пред вас е тежок период во кој се можни големи стресови и нервози на полето за работа.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ви делува дека партнерот станал некако ладен кон вас.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грбот, забите, коските.

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Ќе имате многу деловни обврски во наредната фаза и ќе бидете многу зафатени.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува складен однос со саканото лице, се ќе оди со некој вообичаен тек.

ЗДРАВЈЕ: Можен пад на имунитетот, внесувајте повеќе витамини, минерали и течности.

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Можно е да немате премногу обврски или дека генерално на работното поле ќе ве прати среќа.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни, кон вас доаѓа многу значајно, ново љубовно познанство.

ЗДРАВЈЕ: Без нагласени тешкотии.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП