2 март, 2024
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПОвие 3 хороскопски знаци најмногу ја сакаат есента: Откријте дали сте еден...

Овие 3 хороскопски знаци најмногу ја сакаат есента: Откријте дали сте еден од нив!

Има луѓе кои оживуваат во пролет и лето, а има и такви кои целосно уживаат во тоа кога ќе дојде есен и зима. Во која од овие две категории припаѓа вашиот хороскопски знак?

Всушност, постојат три специфични знаци на Зодијакот кои го слават своето соларно враќање за време на есента. Интересно е и тоа што личностите на овие знаци совршено се совпаѓаат со шармантната естетска и природна мистерија на есенската сезона.

Во продолжение прочитајте зошто овие 3 хороскопски знаци „цутат“ во текот на есента.

Вага: Владетел на есенската рамноденица

Низ вените на Вагите се провлекуваат неодоливите привлечности на есенската сезона и тоа со причина. Сонцето влегува во Вага за време на есенската рамноденица, која се случува околу 23 септември секоја година. Месецот на раѓање на Вагата (23.9.-22.10) е време за градење врски и пријателства, бидејќи е дел од втората половина на зодијакот, каде што учите да се поврзувате и да се интегрирате во социјалните групи. Сезоната е идеална да поминете квалитетно време со партнерите, пријателите и саканите.

Шкорпија

Не случајно Ноќта на вештерките паѓа на роденденот на Шкорпија (23 октомври – 21 ноември). Шкорпијата ја сумира темнината на есента и целата меланхолија на сезоната. Овој воден знак е доста погрешно разбран бидејќи е многу комплициран. Сепак, и покрај неговата длабоко загадочна личност, сепак има нешто навистина магично за Шкорпија. Месецот на раѓање на Шкорпија е идеално време за душевна заедница на две лица.

Стрелец

Стрелецот е огнен знак, како Овен и Лав, но огнот на овој променлив знак е сосема поинаков, бидејќи тоа е светлината што ги зближува луѓето. Замислете голем камперски оган на плажа, опкружен со пријатели и сакани. Таков е Стрелецот. Месец на раѓање во Стрелец, (23.11 – 21.12.) е време да ја откриете вашата вистина и да ја споделите со остатокот од светот. Овој период станува движечка сила за Стрелците да се справат со најстудените и најосамените денови кои владеат во текот на есента и зимата.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП