недела, 5 февруари 2023
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПЖИВ ОГАН! Луѓето родени во овие хороскопски знаци се најдобри ЉУБОВНИЦИ

ЖИВ ОГАН! Луѓето родени во овие хороскопски знаци се најдобри ЉУБОВНИЦИ

Ако сте страсни и знаете како и сакате да го покажете тоа, тогаш веројатно припаѓате на некој од огнените знаци, како што е, на пример, Овенот. Сепак, постојат хороскопски знаци кои ја држат својата авантуристичка природа во тајност и во ниски тонови.

Вашата намера да пробате нови работи во кревет е ваша работа. Некои бегаат од такви потфати, додека други ги живеат своите фантазии во кревет.

Да се ​​биде авантурист во сексот значи различни работи за различни луѓе. Сликата на авантурист во текот на односот може да биде поза 69, додека за други вклучува кожа, лисици и сирупи. Сексот е ваша лична авантура и се додека сте на иста бранова должина со вашиот партнер, можете да бидете конзервативни или прогресивни колку што сакате.

Доколку спиете со еден од следните 4 хороскопски знаци, можете да го очекувате неочекуваното…

Водолија

Водолијата е многу креативна и за неа мисионерскиот секс изгледа како пропуштена шанса. Исто како и во животот, ова непречено и отворено суштество е подготвено да проба сè одеднаш, без разлика колку чудни изгледаат овие идеи.

Доколку барате партнер кој слободното време го поминува измислувајќи сексуални ставови и улоги, запознајте се со Водолија. Ако сте неизлечиво романтични и сакате слатка и нежна љубов, подобро побарајте друг знак.

Риба

За разлика од Водолијата, Рибите се неизлечиво романтични, па можеби нема да мислите дека се најдинамични љубовници. Рибата можеби нема див секс, но во кревет е пожешка отколку што очекувате. Наместо да си ги исполнува сопствените фантазии, таа претпочита да му угодува на партнерот.

Бик

Бикот е еден од најчувствителните знаци во хороскопот, а она што изненадува е тоа што овој когнитивен знак е приемчив за сите живописни и смели работи.

Исто како и Рибите, и Бикот ќе донесе нови потфати во сексот, но кога зборуваме за искрените склоности на партнерот, тој со задоволство ќе ги следи. Бикот бара задоволство и ништо не им носи поголемо задоволство од она што го чувствува партнерот.

Вага

Вагата е дарежлива по природа и тоа ја прави еротска и како партнер кој сака да експериментира. Таа е заводлива и има повеќе сексуални импулси отколку што мислиме, а бидејќи е толку имагинативна, секогаш смислува нови и интересни начини да му угоди на партнерот. Сексот со Вага не е еднонасочна улица, бидејќи таа очекува од партнерот да и посветува иста грижа и внимание.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП