вторник, 12 декември 2023
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПНеделен хороскоп 28.11.2022 до 04.12.2022

Неделен хороскоп 28.11.2022 до 04.12.2022

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Можно е на деловен план да се појават некои интриги кои ќе ве закочат да напредувате.

ЉУБОВ: Со емотивниот партнер ќе дојдете до одалечување и мали конфликти.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грбот, вкочанетост но и проблеми со циркулацијата

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Неделата е поволна за планирање и реализирање на деловно патување во странство.

ЉУБОВ: Многу нешта ги криете во себе и нема да ви биде лесно сите тие чувства да и ги покажете на саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте кои намирници ги консумирате, можно е труење.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Најдобро би било да не очекувате некои големи промени, ниту пак да се трудите да ги направите, ќе си создадете проблем.

ЉУБОВ: Емотивни сте и потребен ви е партнерот, но тој како да нема слух за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Замор и нервоза.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Немојте да ризикувате премногу со парите бидејќи оваа недела не е поволна за тоа.

ЉУБОВ: Партнерот од вас ќе бара повеќе од тоа што вие во моментов можете да му го дадете.

ЗДРАВЈЕ: Исфрлете ги масните намирници одреден период.

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Добро проверете ги сите информации кои оваа недела ќе стигнат до вас на полето за работа.

ЉУБОВ: Интересното познанство кое ви се случило во вас ќе разбуди убави чувства.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грлото во вид на инфекција.

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, моменталната фаза не ви е баш најдобра, подобрете некои нешта.

ЉУБОВ: Љубовтната ситуација исто така е комплицирана но сепак ќе пронајдете решение.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми поврзани за градниот кош.

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Неповолна недела за кредити или позајмици од било кој вид.

ЉУБОВ: Можно е да ве привлекува зафатено лице, но не сте подготвени за тајна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни се воспаленија или инфекции на мочните патишта, мочниот меур или бубрезите

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Деловниот партнер или колегите може да ви создадат мали проблеми во комуникацијата.

ЉУБОВ: Кога станува збор за вашиот брак, постојат некои неразјаснети проблеми кои ви создаваат тензија.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со алергии и иритации на кожата.

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Можни се мали проблеми на работа па цела недела ќе ја посветите на нивно решавање.

ЉУБОВ: Љубовната врска ви влегла во монотонија, а тоа не ви одговара.

ЗДРАВЈЕ: Осетливо, ќе бидете подложни на вирусни инфекции.

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Нема да и бидете посветени на работата, па така ќе ви се отвори големо слободно време, искористете го паметно.

ЉУБОВ: Некои претставници оваа недела ќе ја пронајдат љубовта на животот.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со кардиоваскуларниот систем

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Можно е да ве следи лош период поврзан за работата, ќе претрпите срам или загуби.

ЉУБОВ: Во љубовта оние во долга врска ќе мечтаат за брак, слободните ќе имаат интересна шанса.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со затнати синуси и појава на мигрена

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: На работа ќе владее одлична атмосфера во односот со колегите и ќе бидете максимално задоволни.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни, некое ново познанство би можело да ви се случи оваа недела.

ЗДРАВЈЕ: Можна напнатост, смирете ги нервите.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП