14 јули, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОМу тргна на Бејл, доаѓаат нови милиони!

Му тргна на Бејл, доаѓаат нови милиони!

bale-ecom-1

По потпишувањето на договорот со Реал, Велшанецот повторно ќе го земе пенкалото во рака.

Според последните информации Бејл ќе добие нов од Адидас, а како што се дознава тој ќе биде милионски.

„Тој секогаш беше лојален на Адидас, иако немаше многу сериозен договор. Поради тоа ние сега тоа ќе му го надополниме“, велат извори од овој производител на спортска опрема.

Тие не ја криеа својата радост кога Велшанецот стигна во Мадрид, затоа што Реал е најголемото име меѓу нивните бизнис партнери.

Бејл не беше платен од Адидас како што заслужува, затоа што не беше фронтмен на кампања. Причината за тоа е затоа што од комапнијата не беа сигурни колку тој е популарен, со оглед дека Тотенхем само еднаш играше во ЛШ, а со Велс нема никакви шанси да се пласира на големо натпреварување.

Сепак со преминувањето во Мадрид сето тоа ќе се промени, па Велшанецот на своето конто ќе може да очекува нови милиони.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП