четврток, 8 декември 2022
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПТоп листа на најзлобни хороскопски знаци - број еден е вистинско изненадување

Топ листа на најзлобни хороскопски знаци – број еден е вистинско изненадување

Без оглед на околностите, големи се шансите дека познавате некој кој се, ги бутка сите други за да се издигне. Според астролозите, една од причините зошто вака се однесуваат е запишана во ѕвездите.

1. Рак

На врвот на листата се Раковите, кои се познати по својата нерасположеност и негативност, но тоа не е единственото нешто за кое треба да се грижите кога ќе му застанете на патот на Ракот.

„Не сакате да вознемирите едно од овие суштества“, предупредува радиоастрологот Шарлот Кинг. Познато е дека раковите реагираат дефанзивно на речиси сè, дури и на добри работи. Кинг забележува дека не се плашат да го користат својот тврд оклоп.

„Злобата на овој знак се заснова на заштита и сигурност, па ако вознемирите некој Рак, бидете подготвени“. Ќе ве пресече“, додава Кинг.

2. Водолија

Иако Водолиите можат да бидат доста емотивно интелигентни кога се во прашање врските и пријателствата, тие често се изолираат од најблиските бидејќи немаат многу емоционален капацитет за емпатија. Понекогаш тие можат да имаат и голем комплекс на супериорност.

„Понекогаш нивниот интелектуален немир може да направи да се чувствуваат како да се семоќни суштества, верувајќи дека знаат најмногу и дека другите околу нив се некако под нив, па дури и пониски“, вели Кинг.

3. Бик

Бикот вообичаено е исклучително лојален, а на другите околу него најчесто им изгледа смирено и прибрано. Но, она што многумина не го знаат е колку лесно тоа може да се промени за неколку минути.

„Опуштените и супер кул Бикови изгледаат безопасни и се додека не им повредите некоја работа блиска при срце“, вели Сидарт Кумар, астролог и нумеролог. Овој знак ги користи вашите ранливости за да ве удри, додава тој.

Бикот може да биде прилично груб ако се чувствува запоставен или изневерен, но најчесто се бунат поради скршеното срце. Камар забележува дека иако е донекаде тешко да се направи, најдобро е да бидете трпеливи со нив и да им дадете простор.

4. Овен

Овните се добро познати по нивниот авантуристички и страствен дух, но тешко се справуваат со чувството дека се невидливи.

„Овен сака да победува и секогаш се става на пиедестал“, објаснува Кумар. Тие исто така лесно се навредуваат. Ако се навреди, дрските зборови на Овенот се доволно груби за да ја срушат вашата самодоверба и да предизвикаат траума.

„Под таа грубост е некој што сака да се чувствува разбран и ценет“, вели Кумар, објаснувајќи дека сè што му треба на Овенот за да се смири е слушање, ценење и сочувство.

5. Шкорпија

Интензивната личност и склоноста кон претерување на Шкорпијата често ги остава длабоко погрешно разбрани. Сидарт предупредува на нивната интензивна потреба за одмазда.

„Овој мистериозен знак никогаш не ја заборава ниту најмалата болка или непочитување што му е нанесена и прави најразбирливи планови за одмазда“, истакнува Кумар. За среќа, нема да морате премногу често да се грижите за нивниот одмазднички темперамент.

„Негативните особини на Шкорпијата може лесно да се спречат со љубезност, вистинитост и разбирање“, додава Кумар.

6. Близнаци

Иако Близнаците се познати по својата живост и забавен дух, има и многу помрачна страна на нив. Во астрологијата Близнаците се сметаат за најостар знак, но остриот ум може да се преведе и како остар јазик – вели Кинг.

Овој знак има две перспективи или мислења за која било работа, но тие секогаш можат да ги споделуваат само оние што се во нивен најдобар интерес или уште полошо, да кажуваат работи што се навистина злобни, објаснува Кинг.

„Доколку слушате озборувања за вас, постои можност тоа да е од Близнаци“, истакнува тој. Ако треба да ги искулирате Близнаците, најдобро е да се повлечете штом почнат да зборуваат негативно за нешто или некого. Тоа ќе го прекине разговорот, пишува МСН.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП