13 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНО18.000 билети продадени за 11 минути

18.000 билети продадени за 11 минути

bokssnova

Сите 18.000 влезници за пресметката меѓу британските боксери Карло Фроч и Џорџ Гроувс се продадени за само 11 минути.

Фроч, наречен „Кобра“, ќе ги брани своите титули во суперлесна категорија во верзиите „WBA“ и „IBF“ против локалниот ривал Џорџ Гроувс на 23-ти ноември во Манчестер.

„Секојпат кога ќе слушнам дека картите толку бргу се продаваат, останувам без зборови. Да се наполни арена која не е во мојот роден град (Нотингем) е работа која ме прави многу горд. Со нетрпение очекувам да дојдам во Манчестер“, вели Форч.

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП