22 мај, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОГарначо во последен миг донесе триумф за Манчестер Јунајтед

Гарначо во последен миг донесе триумф за Манчестер Јунајтед

Младиот Алехандро Гарначо се покажа таличен за Манчестер Јунајтед на гостувањето кај Фулам. Тој во судиското продолжение постигна погодок за триумф од 1:2.

Кристијан Ериксен во 14.минута успеа да го отвори резултатот, но Даниел Џејмс донесе израмнување во 61.минута. И кога се мислеше дека двете екипи ќе освојат по еден бод, на крајот Гарначо погоди за важен триумф за „црвените ѓаволи“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП