вторник, 27 септември 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕНапиток кој ќе ги отстрани непријатните телесни мириси

Напиток кој ќе ги отстрани непријатните телесни мириси

Храната и пијалоците кои ги внесуваме во организмот значително влијаат на нашето здравје, расположението, но и на телесните мириси кои ги излачуваме преку потта, плунката, или преку малата и голема нужда.

Доколку сакате да бидете сигурни дека вашиот систем за варење функционира одлично и сакате да ја отстраните секоја можност за лош здив и непријатниот мирис на потта, тогаш консумирајте го овој вкусен и многу здрав напиток.

Состојки:

  • 2 јаболки
  • 4-5 листови свеж кељ
  • 1 свеж магдонос
  • 1 сок од свеж лимон
  • парче ѓумбир

Подготовка:

  1. Состојките добро имијте ги со ладна вода и ставете ги во блендер.
  2. Ако овошјето и зеленчукот не се изладени, во блендерот додадете и неколку коцки мраз.
  3. Добро измешајте, ставете го напитокот во чаша и пијте го наутро на празен стомак или меѓу оброците.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП