понеделник, 28 ноември 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕКако до рамномерен тен на кожата по летниот одмор?

Како до рамномерен тен на кожата по летниот одмор?

Деновите поминати на плажа и прекумерното изложување на сонце може да доведат до појава на дамки, односно хиперпигментација, а поствоспалителните хиперпигментациски дамки да бидат уште потемни.

Како целосно да се ослободите од пигментите дамки?

Иновативниот Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting серум, содржи Thiamidol за намалување на дамките и спречување на нивното повторно појавување. Се нанесува секојдневно, наутро и навечер, на чиста и добро измиена кожа, а првите видливи резултати ќе ги забележите уште по првите две недели од користење на овој производ.

Серумот на Eucerin ќе ја направи вашата кожа посјајна, помазна и ќе ги покрие и отстрани дамките. Истражувањата спроведени од Eucerin покажаа дека дури 73% од испитаниците забележале дека тенот на кожата им се изедначува, а дури 75% пријавиле дека пигментните дамки целосно им исчезнале од кожата по 12-неделна употреба на Eucerin Anti-Pigment Skin Perfecting серумот.

Фактички патентираниот Thiamidol кој го има во овој производ обезбедува изедначување на тенот на кожата. Може да се користи за различни типови на кожа, брзо се впива и ефектот е мазна и негувана кожа.

Важно е да се знае дека сончевите зраци влијаат на кожата дури и во облачните денови и затоа заштита е потребна во текот на целиот ден. Па така овој серум можете да го комбинирате со Eucerin Anti-Pigment Дневен крем со SPF 30 и Anti-Pigment Тониран дневен крем со SPF30 (со прекривен ефект, светла и потемна нијанса) кои нудат и ефикасна заштита од UVA и UVB (SPF 30) и спречуваат формирање на дополнителни пигментни дамки предизвикани од сонцето.

Употребата на крем за сончање со широк спектар на заштита може дополнително да помогне да се спречи хиперпигментација.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП