недела, 1 октомври 2023
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПСреќата ќе им се насмевне! За овие три знаци, летото само што...

Среќата ќе им се насмевне! За овие три знаци, летото само што почнува!

Не сме навистина сигурни дали оваа недела ќе биде најдобрата недела во нивните животи, но сигурно најдобрата недела од ова лето. Овенот, Лавот и Стрелецот ќе имаат што да очекуваат во наредните денови.

Овен

Време е да го кажете тоа што го чувствувате и да извикате од покривот! Не само што блескате од ентузијазам, туку ве поттикнуваат вашите огнени страсти. Следните 5 дена ќе бидат полни со адреналин, затоа бидете паметни и обезбедете безбедно слетување, инаку во овој момент може да ги преплавите вашите пријатели, врсници и/или љубовници.

Лав

Слободно посегнете по ѕвездите, бидејќи сте на вистинскиот пат! Ова е особено точно кога ќе го земете предвид патувањето на Месечината низ Овен, а камоли нејзината наелектризирана врска со среќниот Јупитер на 15-ти август. Донесувајќи топлина во вашата егзотична деветта куќа на авантурата, проширувањето и високото учење, оваа динамична синергија е многу инспиративна. Инаку, нема подобро време од сега да ги следите вашите соништа.

Како што е, Меркур ќе се сретне со Уран следниот ден, создавајќи хармонија помеѓу вашиот понизок и повисок ум. Тоа значи дека ако не планирате спорадично бегство во странство, тогаш веројатно правите стратегија за вашиот следен претприемачки потфат.

Исто така, дозволете прекрасната Венера и среќниот Јупитер да ја започнат забавата на 18 август, бидејќи сте поканети да ја отелотворите вашата сјајна самодоверба и кралска естетика. Марс ќе влезе и во Близнаците на 20 август, внесувајќи енергија и страст во вашата 11-та куќа на општествените кругови и работи.

Стрелец

Ако вашето срце прескокнува, тогаш веројатно вреди вашето време и енергија, драг Стрелецу.

Ова е енергијата на срцевата чакра и соларниот плексус, па затоа во овој момент се предлагаат ритуали на самољубие и афирмации. Зборувајќи за љубовта, Венера која бара хармонија ќе се поврзе со вашиот владетел Јупитер, кој е поголем од животот, ја заслепува вашата егзотична деветта куќа на авантурата, образованието, медиумите и непознатата територија.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП