сабота, 28 јануари 2023
ПочетнаТЕХНОЛОГИЈА„Huawei“ започна масовно производство на серијата „Mate 50“

„Huawei“ започна масовно производство на серијата „Mate 50“

„Huawei“ наводно се подготвува да ја претстави својата нова линија на водечки телефони, наречена „Huawei Mate 50“.

Се очекува серијата да вклучува неколку паметни телефони, вклучувајќи ги и „Mate 50“, „Mate 50e“, „Mate 50 Pro“ и „Mate 50 RS Edition“. Последниот извештај открива дека компанијата започнала масовно производство на главните компоненти за серијата „Mate 50“, што укажува на неизбежна најава.

Според „CNMO“, „Huawei“ активно се подготвува за масовно производство на компоненти и ги полни своите магацини за септемвриската најава на телефонот. Исто така, се тврди дека серијата „Mate 50“ ќе користи компоненти кои најмногу ги произведува компанијата од Кина.

Иако не е официјално потврдено, се појавија некои детали за серијата „Huawei 50“. Се очекува серијата да има поддршка за брзо полнење од 66 W, како и 4G верзија на чипсетот Qualcomm Snapdragon 888. „Mate 50e“ може да се напојува со чипот Snapdragon 778G.

Се очекуваат „Mate 50 Pro“ и „50 RS“ со екрани кои имаат брзина на освежување од 120Hz, додека основните модели треба да имаат панели од 90Hz. Повеќе детали се очекуваат наскоро.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП