14 јули, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОПрвиот човек на РФМ, Живко Мукаетов ги пречека ракометарите и лично им...

Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов ги пречека ракометарите и лично им честиташе

Кадетската машка репрезентација на Македонија го освои MEN’S 18 EHF CHAMPIONSHIP 2022 LAT совладувајки ја во финалето репрезентацијата на Швајцарија со резултат 24:22.

Претходно репрезентацијата ги совладаа селекциите на Летонија, Турција и Косово во групата, а потоа и во полуфиналето го совладаа Луксембург.

Претседателот на Ракометната федерација на Македонија (РФМ), Живко Мукаетов ги пречека кадетите, им честиташе за овој голем успех, и им посака уште многу успеси во иднина.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП