1 март, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОБи-би-си организираше гласање, навивачите го избраа најдобриот тим во историјата на Премиер...

Би-би-си организираше гласање, навивачите го избраа најдобриот тим во историјата на Премиер лигата

По повод 30.роденден на Премиер лигата, британскиот сервис Би-Би-Си одлучи да ги избере најдобрите 11 кои играле во ова натпреварување.

Навивачите беа тие кои го избраа идеалниот тим на Премиер лигата. Изборот е доста интересен, а од активните фудбалери тука се само Кристијано Роналдо и Кевин де Брујне.

Голман: Петер Шмајхел

Одбрана: Гери Невил, Рио Фердинанд, Џон Тери, Ешли Кол.

Среден ред: Стивен Џерард, Кевин де Бруине, Патрик Виеира.

Напад: Кристијано Роналдо, Алан Ширер, Тиери Анри.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП