понеделник, 11 декември 2023
ПочетнаИНТЕРЕСНОДибиров емотивно се збогува со навивачите на РК Вардар

Дибиров емотивно се збогува со навивачите на РК Вардар

Рускиот интернационалец Тимур Дибиров по една деценија го напушти Вардар 1961 и потпиша за ППД Загреб. Тој на социјалните мрежи се заблагодари за поддршката во Вардар и се збогува со навивачите.

„Драги пријатели, веројатно треба да има текст за многу страници, затоа што сакам да ви се заблагодарам на секој од вас. Ви благодарам што ми го дадовте чувството да се биде дома, за поддршка, љубов и верба во мене!

Ми беше голема чест да го носам дресот на Вардар и горд сум што сум дел од семејството. Сакам да им се заблагодарам на Македонија, Скопје, Комити, навивачите, Сергеј Самсоненко, сите играчи и вработени во клубот, вие сте засекогаш во моето срце“, напиша Диборов на социјалните мрежи.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП