четврток, 18 август 2022
ПочетнаДИЕТИПериконе диета: Фантастични резултати за само 3 дена, а кожата ќе се...

Периконе диета: Фантастични резултати за само 3 дена, а кожата ќе се препороди

Неопходно е да се сменат некои навики за телото да го започне процесот на слабеење. Првенствено да вклучите здрава храна во вашата секојдневна исхрана, но и да ја направите секојдневната физичка активност составен дел од вашата рутина.

Диетата на познатата докторка Периконе ги полуде жените ширум светот, а причината за тоа е што е многу ефикасна во отстранувањето на мастите од телото. Сепак, тоа не е единствената причина. Ќе ви помогне да ја затегнете кожата, да го исчистите телото од токсини и да живеете поздраво од порано.

Периконе диетата ја држи и познатата кралица Летиција.

Овој план на исхрана трае 28 дена, а оние кои го пробале велат дека после третиот ден забележале разлики на кожата, особено на лицето.

На луѓето кои се одлучуваат за оваа диета им се советува да вклучат мултивитамински суплементи во исхраната, особено оние од групата витамин Б.

Програмата на Периконе вклучува три чекори – специјална диета, додатоци во исхраната и примена на кожата. Храната која најчесто се користи е рибата, поточно лососот, но и друга храна богата со антиоксиданси.

Конзумирањето лосос два пати на ден овозможува да стапат на сила придобивките од астаксантинот и есенцијалните масни киселини во лососот. Меѓутоа, ако не сте љубители на оваа риба, можете да ја замените со живина или тофу (но имајте на ум дека есенцијалните масни киселини и антиоксиданси во лососот се тие што помагаат кожата да изгледа еластична, сјајна и сјајна).

Доручек

За најважниот оброк во денот треба да изедете омлет од три јајца со чаден лосос, а другата опција е овесна каша со 3 лажици снегулки (не инстант каша) со грст свежи боровинки и малку бадем. Не смеете да консумирате леб, кафе и сокови, а дозволено е зелен чај и вода.

Ручек

За ручек јадете печена мисирка, зелена салата, домат, со малку сварен грав. Можете да се засладите со уште неколку боровинки или неколку парчиња диња.

Вечера

Околу 100-150 гр печен лосос, зелена салата и варен зеленчук како брокула, спанаќ и аспарагус. Избегнувајте компири, моркови и цвекло.

Оброк пред спиење

Едно тврдо варено јајце, мала салата од свеж целер, 3 свежи црвени пиперки и 3 маслинки.

Важно е да го исфрлите кофеинот, лебот и слатките од вашата исхрана, да пиете многу вода и зелен чај.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП