понеделник, 23 мај 2022
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПНеделен хороскоп 17.01.2022 до 23.01.2022

Неделен хороскоп 17.01.2022 до 23.01.2022

oven1

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Преоптеретени сте со работа. Работите повеќе од потребното. Одморете малку, не се преценувајте.

ЉУБОВ: Иако сте пренатрупани со обврски, треба да одвоите малку време и за љубов.

ЗДРАВЈЕ: Замор и стрес.

bik1

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Во текот на оваа недела на работното место ќе ви биде тензично, внимавајте на вашите реакции.

ЉУБОВ: Неповолна недела за љубов. Генерално не сте расположени за никаква комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Осетлив стомак.

bliznaci1

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Огромен успех за сите Близнаци кои се занимаваат со јавна работа. Сите останати може да очекуваат вообичаена атмосфера.

ЉУБОВ: Некоја личност во знакот на Риби ќе ви посвети многу внимание. Сепак, мали се шансите таа личност да е идеалната за вас.

ЗДРАВЈЕ: Зајакнете го имунитетот.

rak1

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Доколку подолго време размислувате за да отворите сопствен бизнис, најдобро е прво да ја напуштите работата која ве спречува во плановите.

ЉУБОВ: Сеуште не сте заборавиле некоја личност од минатото. Поради тоа никако не можете да тргнете понатака.

ЗДРАВЈЕ: Мали проблеми со грбот.

lav1

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Вашата финансиска ситуација не е задоволителна. Поради тоа работете повеќе од тоа што можете.

ЉУБОВ: Можни се мали расправии со партнерот или со личноста која ви се допаѓа.

ЗДРАВЈЕ: Нервоза и стрес.

devica1

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Соработниците сакаат кога имаат стабилна и реална личност за соработка. Вие сте личност со такви особини и партнерите/колегите ќе бидат задоволни од вас.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа нечие внимание и додворување. Посакувате да имате малку повеќе време за тоа, но работата ве загушува.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни црева.

vaga1

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Креативни сте и поинакви, но колегите немаат разбирања за вас. Позборувајте отворено за тоа што ве мачи.

ЉУБОВ: Оваа недела ќе ви ја обележи личност родена во знакот на Риби.

ЗДРАВЈЕ: Стомачни тешкотии.

shkorpija1

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Имате одлични идеи. Време е да ги спроведете во дела, на колегите ќе им се допадне вашата позитивна енергија.

ЉУБОВ: Вие сте многу емотивна личност и тоа околината многу го цени. Партнерот ќе ви биде голема поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Витални и здрави.

strelec1

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: За да бидете во тек, неопходно е редовно да посетувате тренинзи и едукативни центри, потрудете се да бидете напредни.

ЉУБОВ: Уживате во флертот, љубовните афери и авантури. Оваа недела ќе имате прилика за сето тоа.

ЗДРАВЈЕ: Пронајдете вежби за релаксација.

jarec1

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Доколку имате некоја идеја или недоумица, запрашајте некоја роднина во знакот на Бик или Девица за совет.

ЉУБОВ: Мали се шансите дека нешто на љубовен план може да се промени. Ќе бидете способни да воведете само минимални промени.

ЗДРАВЈЕ: Можна е несоница.

vodolija1

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Безпотребно се грижите поради парите. Оваа недела обрнете им повеќе внимание на односите со колегите.

ЉУБОВ: Ќе водите долги разговори со партнерот, се додека не успеете во она што сте го наумиле. Внимавајте само да не го налутите.

ЗДРАВЈЕ: Пронајдете нешто каде ќе го исфрлате стресот.

riba1

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Одлично се чувствувате во ваша кожа. Сметате дека сте доволно способни за се што правите. Тоа во голем дел ќе се покаже како точно.

ЉУБОВ: Можна е врска со личност родена во знакот на Близнаци.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП