21 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОМеси во дрес на ПСЖ, го избра бројот 30

Меси во дрес на ПСЖ, го избра бројот 30

Откако Пари Сен-Жермен денеска потврдија дека успеале да го донесат Лионел Меси на двегодишен договор, вечерва се појавија и првите фотографии и видеа на Аргентинецот во дресот на францускиот клуб.

Нешто што сигурно ќе ги „боде“ очите на навивачите на Барселона, кои се навикнати да го гледаат Лео само во нивниот дрес и понекогаш во дресот на аргентинската репрезентација.

Меси, исто така, нема да ја носи својата легендарна „десетка“ во „градот на светлината“, откако се реши да го земе бројот 30.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП