14 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОЈунаjтед подготви 80 милиони фунти за Роналдо

Јунаjтед подготви 80 милиони фунти за Роналдо

ronaldo

Првите луѓе на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед се во многу напредни преговори за португалската мегаѕвезда, Кристијано Роналдо, објави британскиот таблоид „Дејли Стар“.

Според изданието преговорите меѓу двете раководства се водат веќе 12 дена и дека „црвените ѓаволи“ се подготвени да дадат 80 милиони фунти за да го вратат португалскиот репрезентативец на „Олд Трафорд“, што е и желбата на напаѓачот.

Токму тоа го натерало претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перес да ги дозволи преговорите меѓу двете страни.

Другата причина за евентуалниот трансфер на Роналдо во Јунајтед е дека „кралскиот клуб“ сака по секоја цена да ја доведе велшката ѕвезда на Тотенхем, Герет Бејл.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП