недела, 10 декември 2023
ПочетнаНЕДЕЛЕН ХОРОСКОПНеделен хороскоп 12.10.2020 до 18.10.2020

Неделен хороскоп 12.10.2020 до 18.10.2020

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Имате соработници од доверба на кои секогаш можете да се потпрете, па заедно ќе дојдете до подобра заработка.

ЉУБОВ: На полето за љубов ве очекува ново познанство во некое опуштено опкружување.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: На деловниот план ве очекуваат многу убави вести, можно е да имате прилика да остварите напредување.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта, ви доаѓа шанса за обнова на некоја врска.

ЗДРАВЈЕ: Можно олеснување и подобрување на хроничните проблеми.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Соработката со странство може многу да ви се исплати во наредниот период, сепак бидете претпазливи.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација кај вас е многу интересна, полека се зближувате со едно посебно лице.

ЗДРАВЈЕ: Без проблеми, можна мала настинка.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Ви доаѓаат убави вести кога станува збор за некоја позајмица или кредит.

ЉУБОВ: На полето за љубов можете да се надевате на убави интимни моменти со лицето кое го сакате, блискоста е голема.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со слепото или дебелото црево.

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Напорно ќе работите во текот на цел овој период, без оглед со која работа се занимавате.

ЉУБОВ: На полето за љубов можете да очекувате многу убави и романтични случувања со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Можно е организмот да ви е ослабен, па лесно да се разболувате.

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Можете да очекувате дека на деловен план ќе имате некои убави вести и сосема опуштено темпо.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате зближување со лицето на кое секојдневно се сеќавате или помислувате.

ЗДРАВЈЕ: Без поголеми проблеми.

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Ќе бидете максимално посветени на деловниот план денес, можете да очекувате важни случувања.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација кај вас е многу убава, можете да очекувате ново познанство.

ЗДРАВЈЕ: Ќе имате многу енергија во себе.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: Ќе имате прилично опуштено темпо во текот на денешниот ден и нема да имате премногу обврски.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта можете да очекувате многу убави и хармонични односи со саканото лице.

ЗДРАВЈЕ: Без поголеми проблеми.

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Доколку сте испланирале деловно патување, пред вас е многу поволна фаза во која ќе постигнете успех.

ЉУБОВ: На полето за љубов имате прилика да се запознаете со лице со кое подоцна ќе ви следи сериозна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можен е пад на енергијата.

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Пред вас е многу поволен ден за вашето поле за финасии, ќе имате прилика да остварите доста подобра соработка од претходно.

ЉУБОВ: Љубовната ситуација ви е генерално стабилна и можете да очекувате убави случувања.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грлото, усната шуплина, забите и непцата.

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Можете да сметате на подобрување на односите со надредените, што секако ви оди во прилог.

ЉУБОВ: На полето за љубов имате големи кочници и можно е да планирате прекин на врската.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со забите и кожата.

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Ќе добиете нови многу добри деловни идеи и наскоро ќе можете да ги спроведете во дела.

ЉУБОВ: Кога станува збор за љубовта ќе имате впечаток дека личноста која ви се допаѓа е недостижна.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со нервниот систем.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП