13 јуни, 2024
ПочетнаТЕХНОЛОГИЈАДали е ова новиот HTC M7?

Дали е ова новиот HTC M7?

htc88

Сајтот „Talkandroid“ ја објави сликата која ја претставува новата верзија на HTC M7.

Дизајнот не се разликува многу од последниот модел на „HTC“, но се чини дека е сличен со Droid DNA. Новиот уред ќе работи на Sense 5.0.

Неколку извори наведуваат дека М7 ќе поседува 5 инчен 1080p HD екран, (најверојатно идентичен со екранот на Droid DNA), Qualcomm APQ8064 quad – core процесор и камера со 13 мегапиксели, а сето тоа ќе биде сместено во алуминиумска кутија.

„HTC“ во моментот преговара со производителите на делови за да обезбеди испорака на 4-5 милиони единици.

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП