Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Дневен хороскоп 13.08.2020

Време: 08:50

Датум: август 13, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Вие не можете да се пожалите од тоа што ви го нуди животот во моментов. Денес ќе биде еден од оние убави денови во кој ќе се чувствувате одлично. Толку сте обземени сами со себе па нема ни да забележите дека партнерот ви е лут за некои постапки. Променете го односот, може сериозно да ја влошите состојбата.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Транзитот на Венера не ви одговара поради што нема да бидете остри и директни во работата со соработниците и оние кои во последно време не мислат како вас. Имате начин како да се договорите околу некое многу важно прашање со Девицата или Водолијата, мора само да ја примените вистинската тактика.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Поголем дел од енергијата која ја поседувате ќе ви ја донесе работата. Можеби ќе влезете во некоја нова работа или нова работна средина. Ќе ви биде овозможено да користите било каква погодност, туѓи пари, кредит и сл. Бидете штедливи и не влегувајте во нелегални комбинации.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес разговорите и вашите слободоумни идеи ќе ги оставите за попладневните часови. Попладнето ќе го поминете во друштво со соседите или со пријателите во некое кафуле. Внимавајте што зборувате. Можете да добиете коментар што ќе ве повреди.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ве очекуваат нови возбудувања можеби поврзани со некакво патување. Контактите со странство ви се позитивни. Ќе се двоумите околу покажувањата на чуствата, минатите искуства ви ги нарушуваат сегашните прилики. Некој пријател ќе ве поттикне да правите посмели чекори во животот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Барате разни начини да добиете финансиска слобода но ниеден не ви се чини доволно добар. Дури размислувате и да вложите поголема сума во игрите на среќа. За ваша среќа во моментов немате храброст за тоа. Внимавајте, периодот кој следи воопшто не е погоден за ризикување.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Не му дозволувајте на никого да ве спречи во она што планирате да го направите или она што сте го планирале. Тоа веројатно се однесува на вашата кариера која во последно време стагнира. Некоја Шкорпија ќе ве повика на предизвик, прифатете го бидејќи можете одлично да заработите од тоа.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе бидете збунети и нема реално да гледате на работите. Вашиот занес кратко ќе трае бидејќи еден Бик ќе ве потсети што всушност значи реалноста. Не сте подготвени да одите до крај во плановите за кои мислите дека ќе ви донесат профит. Можна е средба со една Водолија, Лав или Стрелец.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Немојте секој момент да го менувате расположението, тоа е неповолно за вас и за луѓето околу вас. Ќе имате прилика да се покажете во најдобро издание, а соработниците и колегите ќе ве пофалат за тоа. Ако сте склони кон консумирање алкохол денес може да се појави сериозен здравствен проблем.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе размислувате и ќе разговарате за вашата иднина, но заклучокот нема да зависи од вас. Привлечноста на новите предизивици кои носат патување и пошироки промени ви одговара, додека пак во финансиската неизвесност сепак се смирува топката и ве враќа во пореалните кругови.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ве мачи симпатијата кон една Вага, но од нејзина страна не добивате никакви знаци. Не знаете дали и се допаѓате или само вам така ви се чини. Сето тоа ве деконцентрира. На работното место имате премногу натрупана работа но и голема одговорност. Олабавете се во друштво на семејството.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Можни се важни средби со некои лица кои се подготвени да прифатат некоја голема работа. Можно е да станува збор за соработка со некој Овен. Не се двоумете во врска со одлуката која се однесува на соработката со некоја Вага без оглед во какви односи сте. Недоволно сте подготвени да преминете преку некои коментари на ваша сметка.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 26-27.09.2020

  Викенд хороскоп 26-27.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Брачната ситуација ќе се подобри. Бидете свесни на тоа дека е важно да имате подобра комуникација со саканата личност. Ако…

 • Дневен хороскоп 25.09.2020

  Дневен хороскоп 25.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Среќен ден за вас. Ќе се чувствувате удобно во своја кожа, а тоа е така бидејќи бележите успеси на повеќе…

 • Дневен хороскоп 24.09.2020

  Дневен хороскоп 24.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации кои нема да бидат…

 • Дневен хороскоп 23.09.2020

  Дневен хороскоп 23.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето…

 • Дневен хороскоп 22.09.2020

  Дневен хороскоп 22.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте фокусирани на своите обврски, едноставно тешко ви е да се сконцентрирате бидејќи рамислувате за други нешта. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…