Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Дневен хороскоп 12.08.2020

Време: 06:02

Датум: август 12, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Не очајувајте доколку ви се случи мала караница со партнерот. Со добар и мирен разговор може се да се реши. За оние кои не се во врска, во вечерните часови ќе добијат повик од некоја личност која им се допаѓа.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе се двоумите како да постапите во новонастанатите ситуации околу вас. Вложете ги вашите пари во нешто навистина корисно. Потрудете се да се храните малку поздраво, тоа ќе допринесе да се чувствувате поенергично.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Вашата одговорност и креативност ќе ве однесе ниво погоре на професионално поле. Но, време е да се остави работата на страна и да се ужива и во приватниот живот. Одете на забавата на која ќе бидете поканети и релаксирајте се од работните обврски.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе имате проблем со организирањето. Можно е некои работи да ви се чинат потешки отколку што реално се. Постојано ќе имате чувство дека се зависи од другите, а не од вас. Намалете ги бурните реакции од ваша страна.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Нема да знаете како да постапите, ќе наидете на пречки кои сериозно ќе ви го отежнат денот. Некои во текот на овој ден ќе мора да донесат одредени одлуки, но се уште нема да ги имаат сите информации за правилна проценка.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Доста поволен ден за финансиската страна која во комбинација со вашиот поглед на животот ќе ви овозможи значително подобрување на ситуацијата на вашата сметка. Добро е да прифатите некоја деловна зделка, меѓутоа внимавајте со какви луѓе си имате работа.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Сте се ускладиле со средината што значи дека сте успеале да најдете сопствен мир. Многу припадници на овој знак ги очекува некакво патување во странство, а некои пак размислуваат за стручно усовршување. Во целост уживате во сите животни сфери, почнувајќи од материјалните, па до духовните.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ситуацијата во вашиот љубовен живот се повеќе ќе се подобрува, така што ќе немате причина за грижа. Што се однесува до пријателството, овој ден обрнете повеќе внимание на проблемите и потребите на вашите пријатели.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе почуствувате како настаните и околностите ви одат од рака. Ќе успеете да создадете посмирени односи со околината. Но сепак ќе постои нешто што по малку ќе ве измачува и ќе врши притисок врз вас. Некои мали провокации можат да ве исфрлат од рамнотежа.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Вашата општа состојба е стабилна, треба да бидете трпеливи и се ќе биде како што треба. Обидете се да владеете со себе доколку сакате да бидете задоволни. Земете го тоа што ви е понудено и сигурно ќе најдете среќа. Но немојте да заборавате на саканата личност бидејќи може да добиете силни критики

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе треба да бидете доста сериозни, рационални бидејќи во прашање е промена на работното место или избор на дополнителна работа. На тоа ќе бидете принудени иако не сте воодушевени со тоа што ќе треба да го работите. Финансиската состојба не е најдобра ќе мора да бидете поскромни во трошењето на парите.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Кажете го вашето мислење, покажете ги чувствата и бидете она што навистина сте, бидејќи само така овој ден ќе ви помине во знакот на добрите случувања. За подобро расположение, негативните коментари сфаќајте ги како комплименти.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 26-27.09.2020

  Викенд хороскоп 26-27.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Брачната ситуација ќе се подобри. Бидете свесни на тоа дека е важно да имате подобра комуникација со саканата личност. Ако…

 • Дневен хороскоп 25.09.2020

  Дневен хороскоп 25.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Среќен ден за вас. Ќе се чувствувате удобно во своја кожа, а тоа е така бидејќи бележите успеси на повеќе…

 • Дневен хороскоп 24.09.2020

  Дневен хороскоп 24.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации кои нема да бидат…

 • Дневен хороскоп 23.09.2020

  Дневен хороскоп 23.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето…

 • Дневен хороскоп 22.09.2020

  Дневен хороскоп 22.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте фокусирани на своите обврски, едноставно тешко ви е да се сконцентрирате бидејќи рамислувате за други нешта. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…