Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Дневен хороскоп 11.08.2020

Време: 06:42

Датум: август 11, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денеска ќе се чувствувате малку растревожено поради некое несогласување со партнерот. Потрудете се да гледате на позитивната страна и извлечете го најдоброто од ситуацијата. Престанете да размислувате дека некој сака да ве измами.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Во текот на денот потрудете се да го извлечете најдоброто од себе. Помогнете му на некој пријател кој е во неволја и дајте му некој корисен совет. Можеби комуникативноста не е вашата јака страна, но овој ден ви е потребна забава и социјализирање.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Овој ден искористете го за да се зближите со вашиот партнер и да ја зацврстите вашата врска. Останете во добро расположение, бидејќи само така ќе останете подалеку од проблемите. Задачите и обврските можете да ги преместите за утрешниот ден.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Не дозволувајте неколку ситни проблеми да ве растревожат. Фокусирајте се на позитивни работи и мислете на она што ви причинува задоволство. Очекувајте повик од личност од минатото. Односите со семејството ви се заладуваат.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Послушајте ги советите кои ви ги кажуваат пријателите, тие го посакуваат најдоброто за вас. Не бидете затворени и споделете ги вашите чувства со нив, така ќе се чувствувате подобро. Преземете акција за нештата кои ви се многу важни.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Дeнес едноставно нема да имате концентрација за да делувате успешно. Наместо да се преоптоварувате со тоа и да се нервирате затоа што извршувањето на дадените задачи не ви оди од рака, подобро би било да се одморите. Некој добар филм секогаш е одлично решение за стресот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Проблемите и пречките постојат во животот на сите луѓе. Крајно време е да престанете да се грижите за обврските и да почнете да размислувате малку позитивно. Не е крај на светот ако неколку денови по ред не ви се случува нешто за пофалба. Земете ги работите во свои раце.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе бидете задоволни и среќни од настаните. Овој ден ќе ви помине главно во добро расположение, со исклучок на неколку ситни кавги кои ќе ги имате со колегите на работа. Вашата одлична комуникација ќе ви помогне да ги надминете несогласувањата.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Поволен ден исполнет со насмевка. Денес ќе бидете супер расположени, а сите околу вас ќе го забележат тоа. Доколку во вечерните часови добиете понуда да излезете, не двоумете се, прифатете ја веднаш, можеби ве очекува некое изненадување.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ве измачуваат случувањата во минатото, а тоа ќе биде така се додека не се помирите со нив. Случките на кои се потсетувате прават само да бидете тажни. Наместо да седите дома и да размислувате, излезете и уживајте во прекрасниот сончев ден. Нова љубовна романса на повидок, овој пат бидете повнимателни.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Малку ќе се колебате во врска со некоја нова работа, односно ќе чувствувате голема несигурност. Почетокот и крајот на денот ви се поволни за љубов и за семејство. Избегнувајте ги работите кои можат да ви предизвикаат алергија.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Меркур и Венера ви испраќаат позитивна енергија и моќ. Имате можност да се докажете пред партнерот, но и пред членовите на семејството. Многу ве иритираат коментарите од околината за вашиот љубовен живот, но не им замерувајте на луѓето поради нивното мислење.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 25.09.2020

  Дневен хороскоп 25.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Среќен ден за вас. Ќе се чувствувате удобно во своја кожа, а тоа е така бидејќи бележите успеси на повеќе…

 • Дневен хороскоп 24.09.2020

  Дневен хороскоп 24.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации кои нема да бидат…

 • Дневен хороскоп 23.09.2020

  Дневен хороскоп 23.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето…

 • Дневен хороскоп 22.09.2020

  Дневен хороскоп 22.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте фокусирани на своите обврски, едноставно тешко ви е да се сконцентрирате бидејќи рамислувате за други нешта. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…

 • Дневен хороскоп 15.09.2020

  Дневен хороскоп 15.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ви се подржани од планетите па немојте да го жалите вложениот труд во решавањето на проблемите и отстранување на…