Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Дневен хороскоп 10.08.2020

Време: 06:17

Датум: август 10, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Уште еден ден со проблеми на работа. Ако очекувавте овој ден да ви донесе успех, тогаш откажете се од таа идеја. Едноставно, пробајте да го истуркате денот најдобро што можете, а утре е веќе нов ден, со нови исполнувања.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Вашиот партнер ќе биде задоволен доколку ја оставите вашата тврдоглавост на страна и почнете да ги исполнувате неговите желби. Малку попустливост од ваша страна не е на одмет. Попладневното кафе со пријателите е добар избор за денес.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес би било добро да организирате дружба со пријателите со кои подолго време не сте се виделе. Разговорот со нив добро ќе ви дојде и ќе се чувствувате исполнето во текот на целиот ден. Работните обврски ќе бидат минимални, па така нема да чувствувате голем напор.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Контактот со некој колега или пријател кој има слични интересирања како вашите, може да доведе до интересен разговор. Очекувајте понуда за кафе од личност од минатото. Нека не ве загрижуваат новонастанатите работи.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Вашата интуиција може да ве инспирира за некој нов проект. Ќе бидете пријатно изненадени со она што сте го постигнале досега во вашата кариера. Ова би можело да биде инспиративно и продуктивно време. Искористете го рационално.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Овој ден ќе имате единствена можност за понуда на некое подобро работно место, не пропуштајте ја. Бидете свои и искористете ја вашата сила и интуиција за понатамошни успеси. Пробајте да направите баланс во својот емоционален живот.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денес ќе присуствувате на некој настан на кој ќе сретнете личности кои ви биле блиски во минатото. Обновете го контактот со нив и надоместете го изгубеното време. Денес е поволен ден за некој роматичен филм кој ќе ве релаксира.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес ќе се чувствувате посебно здраво и ќе имате енергија за работи за кои претходно не сте имале. Искористете го паметно денот и направете неколку промени во вашиот дом, кои ќе ви внесат позитивна енергија. Завршете ги сите задачи навремено, со цел да имате време за одмор.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Избегнете каков било конфликт со членовите од вашето семејство, бидејќи тоа е она што најмалку ви треба во моментов. Остатокот од денот искористете го поминувајќи со вашите пријатели кои се секогаш тука за вас. Имајте поведри мисли.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Конечно повторно ги наполнивте батериите, па денот нема да ви биде тежок и напнат, а обврските ќе ги извршувате со задоволство. Потрудете се да обрнете повеќе внимание на вашиот изглед, внимавајте на храната. Во вечерните часови потрудете се да го средите и исчистите домот, тоа дополнително ќе ве мотивира.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денот кој ви претстои може да ви биде од голема важност, бидејќи ќе треба да донесете некои важни одлуки. Размислете внимателно и направете го она што е најдобро за вас, а би било добро и доколку побарате совет од некој пријател. Внимавајте не потпишувајте никакви документи поврзани со имот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Сите знаеме колкава е вашата страст за авантура, но и обврските исто така чекаат да бидат извршени. За оние кои не се во врска денес е поволен ден за запознавање на нова личност. Посвете си време на себе, односно надградете го своето знаење и доусовршете ги вештините.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 25.09.2020

  Дневен хороскоп 25.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Среќен ден за вас. Ќе се чувствувате удобно во своја кожа, а тоа е така бидејќи бележите успеси на повеќе…

 • Дневен хороскоп 24.09.2020

  Дневен хороскоп 24.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации кои нема да бидат…

 • Дневен хороскоп 23.09.2020

  Дневен хороскоп 23.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето…

 • Дневен хороскоп 22.09.2020

  Дневен хороскоп 22.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте фокусирани на своите обврски, едноставно тешко ви е да се сконцентрирате бидејќи рамислувате за други нешта. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…

 • Дневен хороскоп 15.09.2020

  Дневен хороскоп 15.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ви се подржани од планетите па немојте да го жалите вложениот труд во решавањето на проблемите и отстранување на…