Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Дневен хороскоп 06.08.2020

Време: 06:54

Датум: август 6, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денес, доброто расположение и позитивноста ќе биде она што ќе ви го одбележи денот, дури ќе пробате да ги развеселите и луѓето околу вас. Ве очекува повик од некоја личност на кој ќе мислите во текот на целиот ден.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Доколку не сте во врска, денес ќе биде поволен ден за подобрување на вашиот љубовен живот. Прифатете ја понудата за кафе од онаа личност која веќе неколку пати ве покани, и ќе се изненадите од интересниот помин.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Можеби работното место ви прави проблеми и стресни ситуаци, но никако не дозволувајте тие проблеми да ги носите и дома. Проблемите оставете ги на работа, а после работното време опуштете се со попладневно кафе со пријателите.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денот започнете го со позитивни мисли, доколку сакате целиот ден да ви помине во знакот на доброто расположение. Нека не ве заплашуваат бројните обврски на работа, со добро организирање се ќе завршите на време. Некој Јарец не е комплетно искрен со вас.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Внимавајте како се однесувате со луѓето околу вас, бидејќи некој може вашето однесување да го употреби против вас. Бидете љубезни кон сите и мислете само позитивно. Кон крајот на денот опуштете се со некоја романтична комедија.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Во денот кој ви претстои ве очекуваат многу обврски на работа, па затоа бидете подготвени. По работното време, земете пауза од обврските и отидете на шопинг кој ќе го подобри вашето расположение. Не водете инат кон блиските лица.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Овој ден искористете го за релаксирачко кафе со пријателите. Ќе ве следи добро расположение во текот на целиот ден. Бидете оптимисти, на повидок е нешто ново, интересно и романтично.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес е совршен ден за малку љубов и романтика. Одведете го вашиот партнер на ручек во природа, а со тоа ќе со зацврсите и вашиот однос во врската. Останатиот дел од денот, обидете се да се релаксирате.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Немојте да им се спротиставувате на пријателите, нивните коментари се најдобронамерни, За подобро расположение, релаксирајте се и посветете си време на самите себе. Уживајте во позитивните резултати кои ги постигнавте во последниов период.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Не бидете тврдоглави и попуштете во караницата со партнерот. Moрате да бидете свесни дека вашата тврдоглавост може да ве доведе до раскинување на врската. Прифатете го поразот и соочете се со реалноста. Некоја Вага ви кажува невистини.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Вашата креативност и снаодливост денеска ќе ви донесе позитивно расположение. Вашето здравје е на задоволително ниво, но, внимавајте на болките во мускулите. Распрашајте се за проблемите на блиските лица и доколку можете помогнете им.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Денес ќе се чувствувате многу нежно и ќе бидете романтично настроени. Очекувајте изненадување од партнерот кое дополнително ќе ја зголеми вашата среќа. Вечерта искористете ја за забава со пријателите. Внимавајте на екстремитетите, постои опасност од скршеници.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 25.09.2020

  Дневен хороскоп 25.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Среќен ден за вас. Ќе се чувствувате удобно во своја кожа, а тоа е така бидејќи бележите успеси на повеќе…

 • Дневен хороскоп 24.09.2020

  Дневен хороскоп 24.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации кои нема да бидат…

 • Дневен хороскоп 23.09.2020

  Дневен хороскоп 23.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето…

 • Дневен хороскоп 22.09.2020

  Дневен хороскоп 22.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте фокусирани на своите обврски, едноставно тешко ви е да се сконцентрирате бидејќи рамислувате за други нешта. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…

 • Дневен хороскоп 15.09.2020

  Дневен хороскоп 15.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ви се подржани од планетите па немојте да го жалите вложениот труд во решавањето на проблемите и отстранување на…