Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,322.35 0.93%    KMB 6,202.99 -0.46%    MPT 64,939.86 -0.09%    OHB 4,650.00 1.09%    RZLV 38.00 -5%    RZUS 55.70 9.22%    SBT 2,707.00 6.12%    TEL 318.00 2.91%    TNB 17,400.00 0.29%    ZPKO 2,270.00 0%    

Викенд хороскоп 01-02.08.2020

Време: 06:34

Датум: август 1, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Имате различни интереси, но не можете да се одлучите за најдоброто решение. Во желбата за лично докажување направете го она што другите не можат, преовладуваат вашите амбициии да ја засените вашата околина. Премногу емоционалната возбуда делува провокативно на вашиот партнер. Избегнувајте алкохол.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Постојат некои ограничувања кои што треба да се прифатат во согласност со бизнис ситуацијата во која се наоѓате. На нивото на вашиот успех влијаат и односите со колегите, па поради тоа не дозволувајте некој неправедно да ве казни. Обидете се да го разберете вашиот партнер, но вие не можете на најдобар начин да влезете во внатрешноста на некој мистериозен код.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Имате поставено високи цели и сега сакате да ги подобрите бизнис стандардите. Се си има своја цена, па одлучете кој или на што сакате да дадете основна предност. Понекогаш мора да се прифатат отстапки кои не се во согласност со вашите желби. Потешко ја контролирате тежината на вашите страсти, особено кога некој ве провоцира на насилна реакција.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Чувството на добра проценка на способности и бизнис организацијата ќе направат да ги постигнете вашите цели ефикасно. Вие сте свесни за своите предности во однос на другите бизнис конкуренти и тоа ви влева дополнителна сигурност. Со саканата личност чувстувате емоционална инспирација и не дозволувајте некој да ви пречи. Се сомневате во искреноста на едно пријателство.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Упорно инсистирате на вашите бизнис цели и користите сигурни методи на средба со соработниците. Знаете како да го добиете саканиот ефект, а ако е потребно користите и некои скриени атрибути. Вие сте задоволни кога сè се случува во зависност од вашите потреби. Понекогаш делувате неуморно во однос со саканата личност.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Постојат различни мислења меѓу соработниците, и најдобро е да се здружите со сигурни партнери. Бизнис ризикот не се препорачува кога постојат околности кои не знаат доволно. Со партнерот сте во фаза на „ладење“, но тоа нема да ве спречи да донесете одлука во заедничко име.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Делувате дека сте оптимист и насмевката е на вашето лице. Се што мислите, знаете како и да го добиете на добар начин. Прифати ги различните опции за бизнис изразување и испратете ги вашите планови на влијателни соработници. Чувствувате емотивна инспирација на средбата со саканата личност. Поминете вечер со тивка музика.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Позитивната улога може да послужи како добро решение за некои контроверзни ситуации. Земете пример од некој кој има повеќе знаење или искуство во бизнис преговорите. Нема причина да се носат избрзани одлуки и да ризикувате. Во однос со саканата личност, не е се како што би сакале.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе почувствувате прилив на креативна енергија и делувате активно на различни страни. Успехот ќе ве мотивира да се докажете во нови бизнис ситуации. Без оглед на нивото на ризик, не сакате да се откажате од вашите цели. Емоционалната самодоверба е на својот врв, но можеби најголемата заслуга за тоа е на вашиот партнер.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Вие се грижите за постигнување на успешни резултати во различни насоки и категорично не се откажувате од работните критериуми. Понекогаш е потребно да се докажете во исклучителни околности, но се е можно, кога имате добра визија. Емоциите ве наведуваат на добро расположение, особено во близина на некоја блиска личност.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можете да препознаете добра можност на бизнис сцената и да направите добар избор. Можете да реализирате спој на различни комбинации кои ќе ви донесат успех во бизнисот и задоволството. Не дозволувајте вашиот партнер премногу да се одалечува од некои заеднички теми. Можни се мали проблеми со стомакот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Вие ги посакувате сегашните околности и не прифаќате делумни резултати. Позитивниот став и силна волја ќе дејствуваат стимулативно на секој начин. Но, постои ограничување до кое можете да влијаете врз вашата околина. Во друштво на саканата личност чувствувате потреба да изразите некои од вашите скриени желби. Расположението ќе варира.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 08-09.08.2020

  Викенд хороскоп 08-09.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе наидувате на пофалби кои изразуваат поддршка и воодушевување. Прифатете ги со отворено срце и не заборавајте искрено да се…

 • Дневен хороскоп 07.08.2020

  Дневен хороскоп 07.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) На вашето работно место ќе се бара стекнување на некои нови знаења од техниката и технологијата. Или можеби ќе добиете…

 • Дневен хороскоп 06.08.2020

  Дневен хороскоп 06.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес, доброто расположение и позитивноста ќе биде она што ќе ви го одбележи денот, дури ќе пробате да ги развеселите…

 • Дневен хороскоп 05.08.2020

  Дневен хороскоп 05.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби нема да бидете изморени, но секојдневните обврски ќе ви станат досадни и ќе ви дојдат преку глава. Потрудете се…

 • Дневен хороскоп 04.08.2020

  Дневен хороскоп 04.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Непријатни моменти во животот едноставно не умеете да ги гледате од поинаква перспектива од онаа реалната. Исто така, поседувате доволно…

 • Дневен хороскоп 03.08.2020

  Дневен хороскоп 03.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Задоволни сте со своите постигнувања и сметате дека сте направиле голем успех. Сите ќе бидат горди на вас. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 31.07.2020

  Дневен хороскоп 31.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) На професионално поле ве очекува пофалба од вашите претпоставени, за вашата сработена работа досега. Токму тоа ќе ви го подобри…

 • Дневен хороскоп 30.07.2020

  Дневен хороскоп 30.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Наметнете се со своите идеи, но немојте да бидете нападни, само така ќе успеете. Ослободете се од напнатоста и нервозата,…

 • Дневен хороскоп 29.07.2020

  Дневен хороскоп 29.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате многу работа, а со задоволсто би почнале нешто ново. Можни се вложувања во станбен простор. Многу ве привлекува една…

 • Дневен хороскоп 28.07.2020

  Дневен хороскоп 28.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе бидете напнати, а работните задачи нема целосно до крај да ги извршувате. Избегнувајте кавги и внимавајте од непријателства, бидејќи…