Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Дневен хороскоп 28.07.2020

Време: 06:32

Датум: јули 28, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе бидете напнати, а работните задачи нема целосно до крај да ги извршувате. Избегнувајте кавги и внимавајте од непријателства, бидејќи тие барем во овој момент се многу опасни за вас. Денот е поволен за краткотрајни работи. И покрај поволните елементи вашата ситуација е доста нестабилна.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Препуштете му ги проблемите на времето, оставете ги идеите за некои поповолни денови, исклучете се и уживајте. Искористете го денот за лицата кои на вас ви се драги, пронајдете доволно време за себе и приватните обврски. Нека не ве загрижува неповолниот период, тој брзо ќе помине.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Добро размислете како да ги сочувате вашите професионални интереси. Седнете и размислете за приоритетите што ги имате поставено и решавајте ги проблемите еден по еден. Денес е можно на вашата сметка да легне одредена сума на пари и ќе треба да размислите како да ги потрошите. Престанете да живеете од денес за утре, морате да почнете да правите планови за иднина.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес ќе имате големи планови кои имаат шанса да се реализираат. Подобро е да побрзате со реализацијата, затоа што партнерот станува нетрпелив. Премногу долго живее од вашите ветувања и веќе трпението му е на крај. Обидете се да го сфатите, не се живее од надеж.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Можна е добра соработка со Водолија, Вага или Бик. Оние кои ве критикуваат, всушност ќе ви помогнат во процесот да ги исполните сите обврски. Уверени сте дека можете ситуацијата да ја завртите во ваша корист. Внимавајте на финансиите бидејќи во наредниот период ќе ви бидат многу потребни.

 

Девица (23.08 – 22.09)

За некои моментални настани и случувања ќе треба да одлучите колку ви значат, но и што треба да научите од нив. Ќе бидете чувствителни на она што другите го мислат и зборуваат за вас. Не ги сфаќајте премногу лично. Внимавајте на соработката со деловните партнери, бидете покоректни.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Одлично ќе ви оди комуникацијата со непознати лица или со лицата од маркетинг секторот. Верувате во добар исход на работите кои во моментов ви изгледаат прилично напорни и веројатно имате впечаток дека вие сте главното лице за нивната реализација. Научете како да се релаксирате, не се оптеретувајте со неважни луѓе и настани.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Пред вас е креативен и убав ден, така што немате причина да се жалите. Уживајте во сопствената среќа. Одлучни сте и истрајни, па никој не се сомнева во вашиот успех. Околината се чуди како ви успева толку добро да функционирате. Одлично се чувствувате бидејќи сте задоволни во сите сегменти од животот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Вие се чувствувате слободни, полни со елан и енергија а не сте сигурни дали ќе можете вашите креативни способности да ги изразите на најдобар начин. Ви претстои одлична соработка со Близнаци или Лав, извлечете го максимумот од неа. Информациите кои ги добивате од некој Бик се искрени, за разлика од оние кои ги добивате од некој Овен.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Одличниот аспект меѓу Венера и Уран не се рефлектира на вас најдобро, особено не ако често имате впечаток дека неправедно сте критикувани или дека сте предмет на завера. Ќе бидете склони на претерување во се што ќе се случува. Сепак, постои начин да ги поправите грешките. Побарајте помош од партнерот.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес многу нешта можат поволно да се рефлектираат на вашиот знак. Во претпладневните часови родените во последната декада од знакот можат да ја постигнат целта ако бидат подготвени да се вклучат во некој нов бизнис дури и ако тој не се одвива според нивните услови. Многу брзо ќе ја сфатите предноста на таквиот став.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Ги цените добрите совети од личноста која ве разбира. Некој ќе ви понуди заедничка работа и ќе бидете подготвени да се вклучите во тоа. Имате можност да се смирите со некој Рак само ако промените нешто во вашиот став кон него. Не ја пропуштајте приликата да навлезете во некоја нова и интересна работа.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 25.09.2020

  Дневен хороскоп 25.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Среќен ден за вас. Ќе се чувствувате удобно во своја кожа, а тоа е така бидејќи бележите успеси на повеќе…

 • Дневен хороскоп 24.09.2020

  Дневен хороскоп 24.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес обидете се да бидете трезвени и стабилни, затоа што ќе се исправите пред некои ситуации кои нема да бидат…

 • Дневен хороскоп 23.09.2020

  Дневен хороскоп 23.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во интензивен период во кој изобилувате со енергија, шарм и оптимизам. Но, ќе се однесувате неконтролирано во трошењето…

 • Дневен хороскоп 22.09.2020

  Дневен хороскоп 22.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Не сте фокусирани на своите обврски, едноставно тешко ви е да се сконцентрирате бидејќи рамислувате за други нешта. Во љубовта…

 • Дневен хороскоп 21.09.2020

  Дневен хороскоп 21.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Без оглед што жалите за неискористените можности кои ви се отворија во претходниот период, кога се најдовте пред одлична ситуација…

 • Викенд хороскоп 19-20.09.2020

  Викенд хороскоп 19-20.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендов е можно да преживеете некое разочарување. Наместо да се нервирате, обидете се да ја поврзете последицата со причината за…

 • Дневен хороскоп 18.09.2020

  Дневен хороскоп 18.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден може да ви помине во средување на некоја документација. Кариерата ви оди по нагорна линија, но морате да…

 • Дневен хороскоп 17.09.2020

  Дневен хороскоп 17.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне…

 • Дневен хороскоп 16.09.2020

  Дневен хороскоп 16.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес на работното место ситуацијата ќе биде мирна. Конверзацијата со колегите повеќе не е напната и не треба да стравувате…

 • Дневен хороскоп 15.09.2020

  Дневен хороскоп 15.09.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ви се подржани од планетите па немојте да го жалите вложениот труд во решавањето на проблемите и отстранување на…