Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,330.78 0.07%    GRNT 950.00 -1.33%    KMB 6,199.77 -0.05%    KVAS 15,520.00 -3%    MPT 64,302.72 -0.98%    RMDEN12 99.50 0%    RZLE 15.00 25%    SKOV 20.00 0%    ZILU 167.00 -14.36%    ZPOG 1,800.00 0%    

Дневен хороскоп 13.07.2020

Време: 06:00

Датум: јули 13, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Вашето расположение ќе биде на ниво денеска. Останете така позитивни во текот на целиот ден и поминете го поголемиот дел од денот со партнерот. Потрудете се да ја зачините вашата врска со некоја мала промена.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Овој ден ќе го поминете во голема напнатост, а тоа значи дека ќе имате одредени проблеми со луѓето. Ако сте во брак или долга врска, постои опасност да почуствувате монотонија во заедничкиот живот, па излез можете да побарате во работата и излегување со пријателите.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Овој ден ќе се чувствувате помалку ранливо и заштита ќе побарате во друштвото на саканата личност. Личност со која едноставно можете да седите во потполна тишина без трошка на непријатност ќе ви биде најдобро друштво.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ова е доста динамичен ден. Ако сте осамени можете да очекувате ново пријателство со интересна личност. Денот е поволен за сите видови на работа. Планетите ве поддржуваат па можете да започните и некоја нова работа. Кондицијата ви е одлична, а финансисктата состојба без позначајни промени.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Овој ден премногу брзо ќе се одлучите за нешто во што ни самите не сте уверени. Можеби ќе ви успее, но вашите можности се повеќе отколку минимални. Во прв план сепак ќе ви бидат комуникативноста, подвижноста, интелектот и образованието. Ќе имате многу контакти со соседите или роднините.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Зарем има нешто подобро од релаксирачкото кафе со пријателите? Не мислете се многу, закажете средба и забавувајте се во нивното присуство. Можна е мала караница со партнерот, но со добар разговор се може да се реши.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денеска очекувајте повик од некој пријател кој ќе има потреба од вас. Искористете го талентот на добар советувач и кажете му некој совет со кој ќе може да го реши проблемот. Потрудете се да имате поквалитетен сон.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Наместо да бидете слабаци, ризикувајте па и доколку не го добиете тоа што го посакувате, не е крајот на светот. Имајте малку повеќе храброст. Учете на грешките од минатото, но не само на своите туку и на туѓите. Внимавајте на здравјето, можни се главоболки.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Почетокот на работната недела ќе го започнете со полна пареа. Уште утрово ќе се разбудите полни со елан, а дури и тешките обврски ќе ви бидат лесни. Крајот од денот искористете го за средба со партнерот.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Иако ова не е ваш ден, сепак не очајувајте. Бидете во присуство на луѓе кои ќе имаат позитивно влијание на вас. Не запоставувајте ја вашата линија и обрнете внимание на исхраната.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Обврските мораат да бидат извршени, без разлика дали тоа вам ви се допаѓа или не, така што, подобор ќе биде да почнете уште веднаш со работа. Моментално, здравјето е добро. Не им замерувајте на оние кои избрзуваат со одлуките.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Не дозволувајте монотонијата да завладее со вас денеска. Направете нешто ново со што ќе го подигнете вашето расположение. Обидете се да не мислите на негативни работи и се ќе биде во ред. Опуштете се со помош на вашето хоби.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 10.08.2020

  Дневен хороскоп 10.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Уште еден ден со проблеми на работа. Ако очекувавте овој ден да ви донесе успех, тогаш откажете се од таа…

 • Викенд хороскоп 08-09.08.2020

  Викенд хороскоп 08-09.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе наидувате на пофалби кои изразуваат поддршка и воодушевување. Прифатете ги со отворено срце и не заборавајте искрено да се…

 • Дневен хороскоп 07.08.2020

  Дневен хороскоп 07.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) На вашето работно место ќе се бара стекнување на некои нови знаења од техниката и технологијата. Или можеби ќе добиете…

 • Дневен хороскоп 06.08.2020

  Дневен хороскоп 06.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес, доброто расположение и позитивноста ќе биде она што ќе ви го одбележи денот, дури ќе пробате да ги развеселите…

 • Дневен хороскоп 05.08.2020

  Дневен хороскоп 05.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби нема да бидете изморени, но секојдневните обврски ќе ви станат досадни и ќе ви дојдат преку глава. Потрудете се…

 • Дневен хороскоп 04.08.2020

  Дневен хороскоп 04.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Непријатни моменти во животот едноставно не умеете да ги гледате од поинаква перспектива од онаа реалната. Исто така, поседувате доволно…

 • Дневен хороскоп 03.08.2020

  Дневен хороскоп 03.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Задоволни сте со своите постигнувања и сметате дека сте направиле голем успех. Сите ќе бидат горди на вас. Во љубовта…

 • Викенд хороскоп 01-02.08.2020

  Викенд хороскоп 01-02.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате различни интереси, но не можете да се одлучите за најдоброто решение. Во желбата за лично докажување направете го она…

 • Дневен хороскоп 31.07.2020

  Дневен хороскоп 31.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) На професионално поле ве очекува пофалба од вашите претпоставени, за вашата сработена работа досега. Токму тоа ќе ви го подобри…

 • Дневен хороскоп 30.07.2020

  Дневен хороскоп 30.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Наметнете се со своите идеи, но немојте да бидете нападни, само така ќе успеете. Ослободете се од напнатоста и нервозата,…