Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,330.78 0.07%    GRNT 950.00 -1.33%    KMB 6,199.77 -0.05%    KVAS 15,520.00 -3%    MPT 64,302.72 -0.98%    RMDEN12 99.50 0%    RZLE 15.00 25%    SKOV 20.00 0%    ZILU 167.00 -14.36%    ZPOG 1,800.00 0%    

Дневен хороскоп 06.07.2020

Време: 06:00

Датум: јули 6, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Запаметете дека себичноста не е добра особина, па затоа потрудете се да бидете по великодушни кога станува збор за пријателството, љубовта и секојдневните работи. Денеска направете нешто ново што ќе ви прерасне во понатамошна традиција.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Монотонијата ќе навлезе во вашето секојдневие, па затоа ќе се чувствувате депресивно во текот на целиот ден. Направете нешто ново, отидете на кафе со пријателите, подновете го својот гардеробер, шетајте во природа.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес е одличен ден да се ескпонирате на вашето работно место, и поради тоа ќе имате пофалби од страна на вашите претпоставени. Уживајте во успехот, но сепак, не бидете со главата во облаци. Крајно време е да попуштите во караницата со партнерот.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Овој ден ќе ви биде од голема важност. Потрудете се да ја искористите креативноста на позитивен начин и да ја вложите во некој проект. Кон крајот на денот очекувајте изненадување од блиска личност. Ќе бидете дел од некој бизнис настан, па може да запознаете некоја нова личност која ќе ги подобри работите во вашиот живот.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Доколку не сте во врска, денес ќе биде поволен ден за подобрување на вашиот љубовен живот. Прифатете ја понудата за кафе од онаа личност која веќе неколку пати ве кани, и ќе се изненадите од интересниот помин. Денес, амбицијата е она што ќе ви го одбележи денот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Ќе имате несогласувања самите со себе, обидете се да се опуштите со добра музика и кафе со пријателите. Кавгите кои ги слушате во вашата средина ќе ви ја уништат хармонијата. Во попладневните часови ќе ве повика некоја Вага која ќе сака да ви открие некоја долго чувана тајна.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Бурен ден полн со обврски и задачи, вие успешно ќе се снајдете и максимално ќе се посветите на нивното извршување. Во втората половина од денот, насмевката нема да се тргне од вашето лице. Уживајте во среќата со партнерот.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Сакате да направите некој смел чекор, но ве запира стравот од обврските. Не се плашете, некогаш ќе мора да поминете и преку нив. Убаво ќе се снајдете па затоа на крајот од денот ќе бидете преплавени од среќа и честитки. Голем ден за вашиот личен и професионален живот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе бидете тажни и осамени, но не се затворајте во себе, побарајте го партнерот и излезете на прошетка со него. Оние кои не се во врска, ќе имаат пријатен и возбудлив ден во кој најверојатно ќе доживеат прекрасна авантура.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Се наоѓате во проблематичен период во кој почнавте и самите себе да се лажете за проблемите кои ги имате. Некоја личност вешто ве открила па ќе се обиде да ве освести и да ви помогне. Побарајте стручна помош за проблемите кои не можете сами да ги надминете.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Позитивните вести кои ќе ги слушнете од вашето семејство ќе бидат ваш повод за неизмерна среќа. Цел ден ќе се веселите, па можно е дури и да се расплачете од среќа. Деловните задачи можат да почекаат, уживајте во убавините на денот.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Изминатите настани можеби ве направија емоционално нестабилни, но обидете се да не мислите на тоа и повторно ќе се вратите во нормала. Социјализирајте се повеќе и отстранете ги непотребните мисли во врска со некоја личност со која неодамна сте прекинале.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 10.08.2020

  Дневен хороскоп 10.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Уште еден ден со проблеми на работа. Ако очекувавте овој ден да ви донесе успех, тогаш откажете се од таа…

 • Викенд хороскоп 08-09.08.2020

  Викенд хороскоп 08-09.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе наидувате на пофалби кои изразуваат поддршка и воодушевување. Прифатете ги со отворено срце и не заборавајте искрено да се…

 • Дневен хороскоп 07.08.2020

  Дневен хороскоп 07.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) На вашето работно место ќе се бара стекнување на некои нови знаења од техниката и технологијата. Или можеби ќе добиете…

 • Дневен хороскоп 06.08.2020

  Дневен хороскоп 06.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес, доброто расположение и позитивноста ќе биде она што ќе ви го одбележи денот, дури ќе пробате да ги развеселите…

 • Дневен хороскоп 05.08.2020

  Дневен хороскоп 05.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби нема да бидете изморени, но секојдневните обврски ќе ви станат досадни и ќе ви дојдат преку глава. Потрудете се…

 • Дневен хороскоп 04.08.2020

  Дневен хороскоп 04.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Непријатни моменти во животот едноставно не умеете да ги гледате од поинаква перспектива од онаа реалната. Исто така, поседувате доволно…

 • Дневен хороскоп 03.08.2020

  Дневен хороскоп 03.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Задоволни сте со своите постигнувања и сметате дека сте направиле голем успех. Сите ќе бидат горди на вас. Во љубовта…

 • Викенд хороскоп 01-02.08.2020

  Викенд хороскоп 01-02.08.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Имате различни интереси, но не можете да се одлучите за најдоброто решение. Во желбата за лично докажување направете го она…

 • Дневен хороскоп 31.07.2020

  Дневен хороскоп 31.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) На професионално поле ве очекува пофалба од вашите претпоставени, за вашата сработена работа досега. Токму тоа ќе ви го подобри…

 • Дневен хороскоп 30.07.2020

  Дневен хороскоп 30.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Наметнете се со своите идеи, но немојте да бидете нападни, само така ќе успеете. Ослободете се од напнатоста и нервозата,…