Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

GRNT 930.00 -2.11%    KMB 5,947.00 0.64%    OKTA 3,153.00 -1.47%    RMDEN18 99.00 0%    STIL 78.00 0%    TEL 320.00 0.36%    TNB 16,450.00 2.73%    ZPOG 1,800.00 0%    

Дневен хороскоп 26.05.2020

Време: 06:19

Датум: мај 26, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денешниот ден ќе ви донесе нова можност за остварување на контакти кои ќе ви помогнат во бизнисот. Оние кои сеуште немаат работа ќе добијат интересна понуда. На љубовен план работите стојат добро, потребно е само да бидете поискрени со партнерот. Финансиите се добри но не совршени, па затоа внимавајте.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе имате помош од семејството за секој проблем кој ќе се појави. Можеби тука е и проблемот, што постојано занаете дека има кој да го чува вашиот грб. Обидете се за нешто сами да се изборите. Не наседнувајте на муабетите во ваша околина, некој има цел зошто ви ги пласира.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе имате сериозни финансиски проблеми, а тоа ќе се одрази и на вашиот успех во работата, но и во приватниот живот. Партнерот нема да ве поддржи бидејќи веќе му е јасно дека сами сте се ставиле во незавидна позиција. Денешниот ден е неповолен за нови потези.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ќе дознаете некоја тајна која нема многу да ве израдува. Ќе се обидете да ја прикриете од блиските, но сепак на крајот ќе мора да ја откриете. Нервозата и стресот неповолно ќе влијаат на вашето здравје, па можно е да имате компликации.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе ве изненади однесувањето на една блиска личност, па тоа можно е и да го сруши мислењето кое сте го имале за неа. Не очајувајте за постапките на други лица. На работното место, како и секогаш ќе бидете исклучително успешни поттикнувајќи ги и другите да работат подобро.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Во последно време сте расеани, не знаете што попрво да направите, а голем е и бројот на обврски кои сте ги запоставиле. Денешниот ден ви носи нови задолженија кои дополнително ќе ве потиснат. Потребен ви е план за реорганизација.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денешниот ден ќе го поминете во средување на домот, ќе сакате се да биде на свое место, а чистотата да се гледа од далеку. Во оваа акција ќе ви одмогне перфекционизмот, бидејќи постојано ќе ве тера да работите уште повеќе. Релаксирајте се со омилената музика, не се занимавајте со желбите на другите, гледајте ги своите.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денешниот ден ќе ви помине успешно, ќе биде потребно малку да се изморите за да завршите се што сте планирале, но сепак на крајот од денот ќе бидете задоволни. Некоја внатрешна енергија ве мотовира да се борите и покрај препреките кои ви ги поставува животот. Поволен период за искрени разговори со партнерот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе бидете нервозни и демотивирани, но всушност самите сте виновни за ситуацијата во која се наоѓате. Не може да и се наметнувате на околината, потребно е заднички да работите. Проблемите во семејството и незадоволството кое го чувствувате е резултат на вашите погрешни гледишта.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Ќе имате внатрешен немир бидејќи не сте задоволни од развојот на некои настани. Ќе сакате јавно да го истакнете незадоволството, а со тоа многу ќе си наштетите. На работното место буквално забушавате, а надредните го гледаат тоа.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес ќе бидете бесконечно среќни бидејќи ќе ги доведете до крај сите ваши замисли, односно ќе ги остварите. Ќе бидете задоволни и од постапките на патнерот, а сето тоа ќе ја зголемува вашата среќа. Сепак, внимавајте на трошоците.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Работејќи на некој проект ќе сфатите кои се вашите вистински можности. Денешниот ден ќе ви помине во анализа на самите себе. Планирате некои посериозни чекори во приватниот живот, но ви се чини дека немате поддршка од партнерот.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 09.07.2020

  Дневен хороскоп 09.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес стојте подалеку од безначајни ситници и нешта кои нема да ви донесат аплауз. Времето кое ќе го заштедите посветете…

 • Дневен хороскоп 08.07.2020

  Дневен хороскоп 08.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби нема да ви оди во љубовта, но затоа се тука пријателите. Тие ќе направат такви планови, што ќе заборавите…

 • Дневен хороскоп 06.07.2020

  Дневен хороскоп 06.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Запаметете дека себичноста не е добра особина, па затоа потрудете се да бидете по великодушни кога станува збор за пријателството,…

 • Викенд хороскоп 04-05.07.2020

  Викенд хороскоп 04-05.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Иако ви тежат врз главата некои деловни договори, сепак овој викенд ќе одлучите да паузирате од работата. Во љубовта отворено…

 • Дневен хороскоп 03.07.2020

  Дневен хороскоп 03.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Упорно сакате вербално да се докажете, мислите дека секогаш сте во право. Бидете трпеливи, бидејќи може да се исцрпите докрај…

 • Дневен хороскоп 02.07.2020

  Дневен хороскоп 02.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се да бидете тактични. Не дозволувајте никој да влијае на вашиот живот. Партнерот сака да доминира, но не му…

 • Дневен хороскоп 01.07.2020

  Дневен хороскоп 01.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе го поминете вообичаено, а доколку завладее досадата пронајдете нешто што ќе ве одржува среќни. Доколку имате хоби,…

 • Дневен хороскоп 30.06.2020

  Дневен хороскоп 30.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Останете неутрални во сите конфликтни ситуации, најмногу во домот. Не се доживувајте како ментори на вашите блиски. Кога нешто ќе…

 • Дневен хороскоп 29.06.2020

  Дневен хороскоп 29.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес сте комплетно сконцентрирани и фокусирани на обврските кои се пред вас. Вашата интуиција одлично ќе ве служи овој ден,…

 • Викенд хороскоп 27-28.06.2020

  Викенд хороскоп 27-28.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендот ќе ви започне со убава вест. Остатокот искористете го за мал шопинг и мала прошетка. Постои голема можност да…