Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,903.09 0%    GRNT 951.88 -0.54%    KMB 5,999.03 0.13%    MPT 65,000.00 0.04%    OKTA 3,153.00 0%    RZUS 50.00 0%    SBT 2,600.00 8.29%    STB 1,070.00 1.42%    STIL 77.00 -1.28%    TEL 320.00 0%    TNB 16,350.00 -0.61%    TTK 1,282.00 9.57%    

Дневен хороскоп 20.05.2020

Време: 06:31

Датум: мај 20, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ако имате некој проблем кој ве наведува емоционално да се затворате во себе, тоа ќе донесе вистинска бура во вашата врска. Морате да му дозвлолите на партнерот да ги поседува сите информации, не си дозволувајте да сокриете ниту еден детал. Ќе успеете да елиминирате некои лоши навики.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Пренасочете ја вашата енергија на друга страна и негативната ситуација ќе ја претворите во позитивна. За да го постигнете тоа ќе биде потребно да се ослободите од некои лоши навики, а тоа дополнително ќе ви олесни во градењето на вашата личност. Бидете позитивен пример за вашата околина.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Неочекуваниот флерт со некоја личност од вашата блиска околина ќе ве изнервира и ќе ви донесе неудобност во денешниот ден. Добро размислете и донесете ја вистинската одлука, најдобро би било да се откажете од тоа. Некој пријател ќе ви открие тајна, а тоа пријатно ќе ве изненади.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Вестите за здравјето на некој пријател малку ќе ве изнервираат и натажат. Помогнете колку што можете но не се преокупирајте целосно со таа ситуација. Семејството ќе ве повика на отворен разговор, а од вас ќе биде побарано да го кажете и вашето мислење околу поделбата на имотот. Денот не е поволен за експерименти, бидете смирени.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Секоја работа која ја работите е одлично обавена доколку знаете дека на крајот ве очекува голема сума на пари. Малку сте себични и нема да им го откриете тоа на вашите најблиски. Криете некои средства со кои мислите дека сами ќе си ја обезбедите иднината.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Проектот кој се најавува ќе ви одземе многу време и нерви, но ќе биде од голема корист. Откажете некои контакти и средби и занимавајте се само со деловните обврски. Планирајте однапред, па потоа дејствувајте, претстои можност за голем напредок.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Треба да пронајдете рамнотежа меѓу деловниот и приватниот свет, вие ќе успеете во тоа бидејќи успешно ќе се организирате. Не навлегувајте во кавга со партнерот, бидете потрпеливи. Преземете повеќе обврски на својот грб, нека не ве плаши одговорноста.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Внимавајте да не загубите некои документи од работа кои се многу важни. Проверете ја нивната точност бидејќи денес тие ќе ви бидат од голема корист. Денот за вас ќе биде релаксирачки откако обврските успешно ќе ги завршите во текот на утрото.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Ќе бидете малку фрустирани бидејќи тешкото работење не ви донело големи пари, барем не во посакуваната количина. Не дозволувајте тоа да влијае на вашата самодоверба. Искористете го потенцијалот во вас и променете ги работите на подобро.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Сите проблеми кои ги имате постои можност да исчезнат во еден миг доколку правилно постапите. Покажете дека сте цврст преговарач и договорете се околу платата на работното место која одамна не се зголемила. Нека не ве растажуваат малите проблеми, верувајте дека секој ги поседува.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Можно е да дојде до проблеми и измени во вашите планови доколку премногу амбициозно настапувате. Бидете малку таинствени и не ги откривајте сите ваши тајни и замисли. Ќе учествувате во некоја кавга, обидете се да ги смирите двете спротивставени страни, пронајдете конструктивно решение.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Потпрете се на пријателите во врска со проблемот кој ви се појавил. Нивната помош ќе ви биде од голема корист, односно ќе ви помгоне да започнете да се движите во вистинскиот правец. Појавата на компликации не треба да ве загрижува, тоа е нормално при секое извршување на задачите. Не брзајте, намалете го темпото со цел да не направите грешки.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 13.07.2020

  Дневен хороскоп 13.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Вашето расположение ќе биде на ниво денеска. Останете така позитивни во текот на целиот ден и поминете го поголемиот дел…

 • Викенд хороскоп 11-12.07.2020

  Викенд хороскоп 11-12.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одредете приоритети и придржувајте се строго кон нив. Љубовниот партнер ќе покаже иницијатива во важните прашања, а вие не бидете…

 • Дневен хороскоп 10.07.2020

  Дневен хороскоп 10.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку сте доволно искрени, потребно е да ја преземете одговорноста за вашите постапки. Докажете си на себе и на другите…

 • Дневен хороскоп 09.07.2020

  Дневен хороскоп 09.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес стојте подалеку од безначајни ситници и нешта кои нема да ви донесат аплауз. Времето кое ќе го заштедите посветете…

 • Дневен хороскоп 08.07.2020

  Дневен хороскоп 08.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби нема да ви оди во љубовта, но затоа се тука пријателите. Тие ќе направат такви планови, што ќе заборавите…

 • Дневен хороскоп 06.07.2020

  Дневен хороскоп 06.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Запаметете дека себичноста не е добра особина, па затоа потрудете се да бидете по великодушни кога станува збор за пријателството,…

 • Викенд хороскоп 04-05.07.2020

  Викенд хороскоп 04-05.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Иако ви тежат врз главата некои деловни договори, сепак овој викенд ќе одлучите да паузирате од работата. Во љубовта отворено…

 • Дневен хороскоп 03.07.2020

  Дневен хороскоп 03.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Упорно сакате вербално да се докажете, мислите дека секогаш сте во право. Бидете трпеливи, бидејќи може да се исцрпите докрај…

 • Дневен хороскоп 02.07.2020

  Дневен хороскоп 02.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се да бидете тактични. Не дозволувајте никој да влијае на вашиот живот. Партнерот сака да доминира, но не му…

 • Дневен хороскоп 01.07.2020

  Дневен хороскоп 01.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе го поминете вообичаено, а доколку завладее досадата пронајдете нешто што ќе ве одржува среќни. Доколку имате хоби,…