Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

GRNT 930.00 -2.11%    KMB 5,947.00 0.64%    OKTA 3,153.00 -1.47%    RMDEN18 99.00 0%    STIL 78.00 0%    TEL 320.00 0.36%    TNB 16,450.00 2.73%    ZPOG 1,800.00 0%    

Дневен хороскоп 19.05.2020

Време: 06:23

Датум: мај 19, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Влегувате во период на свежи почетоци, нови можности и идеи кои ќе донесат среќа на вашето лице. Можно е да имате повеќе работа од вообичаено, стиснете заби и издржете го бурниот период. Постои можност да запознаете некоја личност која совршено ќе ви одговара во приватниот живот.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денес ве очекува напорен ден. Не трошете премногу време на туѓите проблеми и подгответе се за извршување на вашите задачи. Денес ѕвездите се отвораат кон вас и ви носат можност за нови средби… Бидете посериозни во донесувањето на одлуките.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

По подолго време ќе почувствувате што значи тоа одмор. Денес ќе имате време за самите себе. Ќе можете да си задоволите некоја потреба, ќе набавите некои продукти кои ви се потребни и ќе уживате во слободните мигови. Планетите позитивно делуваат и во полето на љубовта, па оние во врска ќе бидат постојано со нивниот партнер.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Внимавајте да не навлезете во некоја кавга, од која, иако не сте ја иницирале, можете да излезете виновни. Не и се докажувајте на околината и не ги докажувајте своите силни можности, можно е да бидете погрешно сфатени. Ќе ја расфрлате енергијата на сите страни, а тоа е неповолно.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Нема да ги разберете пораките кои ќе ви ги испрати некое блиско лице. Ќе се нервирате бидејќи погрешно ќе го разберете залагањето на некој роднина во семејните нешта. Ќе мислите дека некој сака да манипулира со вас. На крајот од денот конечно ќе сфатите дека без потреба сте се нервирале.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Денес ќе добиете многу информации од сите страни, но нема да имате проблем да препознаете кои се важни, а кои неважни. Некои ќе ви бидат корисни во напредокот, а некои ќе ве забават. Успешно ќе се справите со малите кризи кои ќе се појават на половина од денот, па потоа ќе бидете пофалени.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Време е за преиспитување на своите чувства. Поставете си свои цели и ќе успеете да ги остварите доколку успешно ги поставите. Оптимистични сте и верувате во себе дека максимално ќе ги искористите поволностите, и тоа така ќе биде. Изберете ја најдобрата опција, можеби малку ќе се измачите, но ќе ви се исплати.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Денес сте во светот на мечтаењето и илузиите. Ако се занимавате со креативна работа, искористете ги ѕвездите кои позитивно делуваат на вас и остварете успех. Овој ден не е погоден за сериозни одлуки, па затоа занимавајте се со нешто креативно и интересно за вас.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Чувствувате дека се борите сами со себе и се борите како на другите да им објасните во што веруваете и што сакате. Во втората половина од денот следи подобрување на ситуацијата, ќе бидете среќни и задоволни од тоа што го поседувате.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Денес посветете им се на пријателите и драгите лица. Ако имате некоја особено драга личност, помогнете и да се чувствува подобро. Денешниот ден ќе ви помине во борба за другите, но сепак на крајот на денот вашето задоволство ќе биде особено големо.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денот е добар за извршување на домашните работи. Поправете ја оградата, бојадисајте некое парче стар мебел. Ќе бидете креативни па ќе се изненадите и самите себе. Во попладневните часови времето ќе го поминете со некој постар член на семејството од кој ќе научите интересни нешта.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Денес ќе ве изнервира некој кој ќе ја одбие вашата понуда или договор. На вас ќе ви се чини дека околината не е фер кон вас, но сепак потребно е да се преиспитате дали сте постапиле правилно. Денес саканите лица, особено партнерот ќе ве нервираат со своите постапки, па можно е да не се воздржите и да направите кавга.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 09.07.2020

  Дневен хороскоп 09.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес стојте подалеку од безначајни ситници и нешта кои нема да ви донесат аплауз. Времето кое ќе го заштедите посветете…

 • Дневен хороскоп 08.07.2020

  Дневен хороскоп 08.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби нема да ви оди во љубовта, но затоа се тука пријателите. Тие ќе направат такви планови, што ќе заборавите…

 • Дневен хороскоп 06.07.2020

  Дневен хороскоп 06.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Запаметете дека себичноста не е добра особина, па затоа потрудете се да бидете по великодушни кога станува збор за пријателството,…

 • Викенд хороскоп 04-05.07.2020

  Викенд хороскоп 04-05.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Иако ви тежат врз главата некои деловни договори, сепак овој викенд ќе одлучите да паузирате од работата. Во љубовта отворено…

 • Дневен хороскоп 03.07.2020

  Дневен хороскоп 03.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Упорно сакате вербално да се докажете, мислите дека секогаш сте во право. Бидете трпеливи, бидејќи може да се исцрпите докрај…

 • Дневен хороскоп 02.07.2020

  Дневен хороскоп 02.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се да бидете тактични. Не дозволувајте никој да влијае на вашиот живот. Партнерот сака да доминира, но не му…

 • Дневен хороскоп 01.07.2020

  Дневен хороскоп 01.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе го поминете вообичаено, а доколку завладее досадата пронајдете нешто што ќе ве одржува среќни. Доколку имате хоби,…

 • Дневен хороскоп 30.06.2020

  Дневен хороскоп 30.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Останете неутрални во сите конфликтни ситуации, најмногу во домот. Не се доживувајте како ментори на вашите блиски. Кога нешто ќе…

 • Дневен хороскоп 29.06.2020

  Дневен хороскоп 29.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес сте комплетно сконцентрирани и фокусирани на обврските кои се пред вас. Вашата интуиција одлично ќе ве служи овој ден,…

 • Викенд хороскоп 27-28.06.2020

  Викенд хороскоп 27-28.06.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Викендот ќе ви започне со убава вест. Остатокот искористете го за мал шопинг и мала прошетка. Постои голема можност да…