Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,903.09 0%    GRNT 951.88 -0.54%    KMB 5,999.03 0.13%    MPT 65,000.00 0.04%    OKTA 3,153.00 0%    RZUS 50.00 0%    SBT 2,600.00 8.29%    STB 1,070.00 1.42%    STIL 77.00 -1.28%    TEL 320.00 0%    TNB 16,350.00 -0.61%    TTK 1,282.00 9.57%    

Викенд хороскоп 16-17.05.2020

Време: 06:46

Датум: мај 16, 2020

Категорија: ЗДРАВЈЕ

 

Овен (21.03 – 20.04)

Вашата романтична страна викендов ќе излезе во прв план. Што повеќе се посветите на тоа, толку повеќе ќе бидете среќни и задоволни со себе. Немојте само да заборавите секогаш да имате една нога цврсто на земјата. Бидете искрени и практични и нема да погрешите.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Веројатно одлично ќе просперирате во услужните дејности. Некои ќе постигнат решенија за кои долго мислеле дека се невозможни. Ќе бидете задоволни и со материјалните достигнувања, но светот на идеи и понатаму ќе ви биде предизвик на кој не можете да му одолеете. Пуштете да ве води интуицијата.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ако ви се чини дека пред вас е долг пат, прифатете го тоа со радост затоа што ќе биде добар. Она што се придвижило ќе продолжи и понатаму да се развива и тоа на стабилен начин. Вам ви останува да се прилагодите на најдобар можен начин. Ужвајте во викендот ова е поволен период за вас.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Внимавајте да не загубите некои документи од работа кои се многу важни. Проверете ја нивната точност бидејќи тие ќе ви бидат од голема корист. Викендот за вас ќе биде релаксирачки откако обврските успешно ќе ги завршите. Не дозволувајте семејството да ве оптоварува со банални проблеми.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Средбата со одредена личност ќе делува негативно на вашето расположение и затоа ќе ги одбивате предлозите за соработка. Но сепак, постојат ситуации кои не можете да ги решавате сами без ничија асистенција. Некој го привлекува вашето внимание, но вие се уште не сте одлучни.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Викендов ќе биде тешко да се контролираат работите, а посебно прашањата кои се поврзани со партнерот, соработниците и заедничките ресурси. Можеби ќе бидете расеани, бидејќи логиката не ве води кон посакуваните заклучоци. Најдобро е да се исклучите и да одмарате.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Викендов ви се советува да бидете толерантни кон другите. Бидете подготвени да направите неколку отстапки во името на некои повисоки цели. Однесувајте се како тоа да е ваша идеја и на тој начин работите ќе изгледаат подобро. Убаво слушајте ги луѓето и внимавајте на вашите проценки.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Викендов е значаен во однос на вашите финансии. Извесни се добивки или трошоци. Ќе чувствувате длабока среќа и исполнетост од случувањата во вашиот приватен живот. Свесни сте за љубовта околу вас и колкаво е вашето значење во животите на вашите блиски.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Би можеле погрешно да ги протолкувате акциите на некоја личност, бидејќи викендов ќе бидете склони кон брзи заклучоци. Вашите реакции се толку нагли, па логиката нема доволно време да го контролира вашето однесување. Можеби ќе бидете убедени дека луѓето се лути, секогаш кога ги изразуваат своите вистински убедувања.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Имате високо развиен креативен дух, па ако работите во сферите на уметноста, викендов ќе имате брилијантни идеи. Ќе бидете склони кон флерт и различни заводливи игри. Сето тоа ќе биде во ред до оној момент кога ќе се најдете во искушение да ги трошите вашите пари на непотребни работи.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Во текот на целиот викенд енергијата ќе ви опаѓа, а настаните ќе бидат променливи при што може да дојде до промена на вашите првични планови. Прифатете ја состојбата мирно. Следи период на стабилизација.

 

Риби (20.02 – 20.03)

После еден подолг разговор конечно ќе можете да се олабавите бидејќи ќе расчистите повеќе работи кои подолго време ве измачувале, па светот ќе ви изгледа многу поубав. А за вакви работи би вредело да избегате од работата и обврските. Викендот поминете го со пријателите и семејството.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Четири напитоци за здраво срце

  Четири напитоци за здраво срце

  Болестите на срцето се речиси генетски наследени, но исто така се во голема мерка превентабилни и може да се влијае да не дојде до нив. Антиоксидативната…

 • СЗО: Малку е веројатно дека короната може наскоро да се искорени

  СЗО: Малку е веројатно дека короната може наскоро да се искорени

  Малку е веројатно дека коронавирусот во скоро време ќе биде искоренет, изјави претставникот на Светската здравствена организација (СЗО), Мајк Рајан. „Во моментов, вирусот е малку…

 • СЗО потврди – Пренесување на коронавирус во воздухот е можно за време на овие постапки

  СЗО потврди – Пренесување на коронавирус во воздухот е можно за време на овие постапки

  Светската здравствена организација денес соопшти дека пренесувањето на коронавирус преку воздух може да се случи за време на медицинските постапки, кога се ослободуваат аеросоли. Агенцијата…

 • Не бегајте од неговиот непријатен мирис, консумирајте лук!

  Не бегајте од неговиот непријатен мирис, консумирајте лук!

  Постојат многу предности од консумирањето на лук, и покрај непријатниот мирис кој го остава по јадењето, сепак станува збор за една од најздравите и најкорисни…

 • Научниците сега тврдат дека коронавирусот се пренесува и преку воздухот

  Научниците сега тврдат дека коронавирусот се пренесува и преку воздухот

  Скоро 250 научници тврдат дека Светската здравствена организација (СЗО) ја игнорира можноста дека коронавирусот се пренесува преку воздух, односно со капки помали од пет микрони…

 • Оваа храна го лади телото одвнатре и ги топи килограмите: Најдобра исхрана за летните горештини!

  Оваа храна го лади телото одвнатре и ги топи килограмите: Најдобра исхрана за летните горештини!

  Во лето, треба да се стремиме кон полесна, нискокалорична храна, пред се овошје и зеленчук. Еден од начините да се намалат штетните ефекти од високите…

 • Италијански научници: Комарците не пренесуваат корона

  Италијански научници: Комарците не пренесуваат корона

  Новата научна студија на италијанскиот национален здравствен институт ISS покажува дека комарците не се во состојба да го пренесат коронавирусот на луѓето, објави институтот во…

 • Ова овошје е во служба на рамен стомак. Слободно зголемете го внесот!

  Ова овошје е во служба на рамен стомак. Слободно зголемете го внесот!

  Секој знае дека за витко и здраво тело не е важно не само да вежбате, туку и да пазите на здрава и урамнотежена исхрана. Некои…

 • Супер трик: Ослабете на наједноставен начин…

  Супер трик: Ослабете на наједноставен начин…

  Можеби конечно оваа метода ќе ви помогне да се ослободите од килограмите. Прочитајте за што станува збор… Најновото истражување покажува дека колку храната е подалеку…

 • Директорот на СЗО откри кога можеме да очекуваме вакцина против коронавирусот

  Директорот на СЗО откри кога можеме да очекуваме вакцина против коронавирусот

  Според најновите податоци, од коронавирус се заразени над 9,6 милиони луѓе, а починале повеќе од 487.000 луѓе. Не е сигурно дека научниците ќе успеат да…