Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,903.09 0%    GRNT 951.88 -0.54%    KMB 5,999.03 0.13%    MPT 65,000.00 0.04%    OKTA 3,153.00 0%    RZUS 50.00 0%    SBT 2,600.00 8.29%    STB 1,070.00 1.42%    STIL 77.00 -1.28%    TEL 320.00 0%    TNB 16,350.00 -0.61%    TTK 1,282.00 9.57%    

Дневен хороскоп 15.05.2020

Време: 06:25

Датум: мај 15, 2020

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Имате многу планови но еден по еден ги отфрлате затоа што не знаете што сакате. Ова не е период за преземање на акции. Денес Меркур почнува да оди наназад и ќе ги наруши сите ваши планови околу финансиите. Искористете ја енергијата што ја имате на забава, тоа најдобро ви оди во моментот. Внимавајте и не влегувајте во конфликтни ситуации.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Ќе ви се пружи можност да се сретнете со некои роднини или пријатели со кои секогаш сте биле многу блиски, а долго време не сте ги виделе. Би требало малку поинвентивно да изработите план кога станува збор за состојбата на финансиски средства и нивната распределба. Можна е кавга со некое многу блиско лице.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Финансиската ситуација со мали осцилации ви е солидна. На работното место нема никакви промени. Тоа значи дека полека ќе ве фаќа монотонија и ќе барате начин како да се забавувате. Конечно ќе се сетите како да му приредите убаво изненадување на партнерот и ќе го направите пресреќен. Вашата среќа денес ќе нема крај.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес бидете дарежливи кон себе и кон оние што ви значат. Планирањето на трошоците е во ред, но понекогаш треба да си пружите и по некое задоволство. Денес планетите ќе ве поттикнат да го прославите вашиот личен успех. Преземете ја лидерската функција во организацијата и направете сите да ве следат вас.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ова е одличен момент да почнете да заработувате. Многу вложувавте, па нормално е да ви се врати. Потрудете се да не се расправате со соработниците. Загрижени сте, а и самите не знаете зошто. Потрудете се да се смирите и да бидете потолерантни. Поведете повеќе сметка за неконтролираното трошење и заштедете некој денар.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Упорно сакате вербално да се докажете, мислите дека секогаш сте во право. Бидете трпеливи, бидејќи може да се исцрпите докрај ако продолжите со расправиите. Размислете објективно за тоа до каде сте и како се чувствувате. Моменталната состојба не ви е многу сјајна, но за тоа сте виновни единствено вие, во иднина пред да ги одложувате работите, размислете за последиците.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе се појават проблеми на емотивен план како последица на погрешни процени, но затоа периодот ви е поволен за уметност. Доколку она што ви задава проблеми на материјален план го пренасочите на духовен и на филозофски план, ќе постигнете рамнотежа и ќе бидете задоволни. Инспирацијата ви е нагласена, па не дозволувајте да остане неискористена.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Не се откажувајте од вашите цели и од она што го работите, многу полесно можете да постигнете повеќе од тоа што мислите. Бидејќи среќата ве следи на љубовен план, не оптоварувајте се со ситници, туку обидете се да се олабавите и да уживате.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Во очекување сте на вест од некој кој неодамна сте го сретнале и сте разговарале за некоја важна работа. Некој Јарец или Шкорпија ќе се заинтересираат за вашите идеи. Во моментов малку работи се случуваат во ваша корист, не се грижете, се ќе помине во најдобар ред. Ќе добиете прилика да се сретнете со некој друг Стрелец.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Малку неповолен период, но лесно ќе го поминете. Оние што се во врска ќе треба подобро да балансираат. На работното место одлично ќе се снаоѓате. Некои ќе се покажат како добри советници, а своето знаење лесно ќе го применат во пракса. Малите несогласувања во комуникацијата ќе бидат со краткотраен карактер.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Поради нешто сте вознемирени, работите не ви се поставени на свое место. Одличен ден за склопување договори и за деловни реформи. Се ќе биде поуспешно отколку што замислувавте. Но, тоа не значи дека финансиите ќе ви бидат сјајни, пробајте да им одолеете на слатките излози од продавниците, и заштедете некој денар.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Вашите колеги ќе имаат недоверба во вас, но тоа на крајот на денот ќе се промени и ќе добиете извинување. Вашата ангажираност е голема, очекувајте зголемен профит. Во овие десетина дена внимавајте на кого му верувате, ќе се појават некои лица кои ќе сакаат да го заземат вашето место.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дневен хороскоп 13.07.2020

  Дневен хороскоп 13.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Вашето расположение ќе биде на ниво денеска. Останете така позитивни во текот на целиот ден и поминете го поголемиот дел…

 • Викенд хороскоп 11-12.07.2020

  Викенд хороскоп 11-12.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Одредете приоритети и придржувајте се строго кон нив. Љубовниот партнер ќе покаже иницијатива во важните прашања, а вие не бидете…

 • Дневен хороскоп 10.07.2020

  Дневен хороскоп 10.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Доколку сте доволно искрени, потребно е да ја преземете одговорноста за вашите постапки. Докажете си на себе и на другите…

 • Дневен хороскоп 09.07.2020

  Дневен хороскоп 09.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денес стојте подалеку од безначајни ситници и нешта кои нема да ви донесат аплауз. Времето кое ќе го заштедите посветете…

 • Дневен хороскоп 08.07.2020

  Дневен хороскоп 08.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Можеби нема да ви оди во љубовта, но затоа се тука пријателите. Тие ќе направат такви планови, што ќе заборавите…

 • Дневен хороскоп 06.07.2020

  Дневен хороскоп 06.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Запаметете дека себичноста не е добра особина, па затоа потрудете се да бидете по великодушни кога станува збор за пријателството,…

 • Викенд хороскоп 04-05.07.2020

  Викенд хороскоп 04-05.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Иако ви тежат врз главата некои деловни договори, сепак овој викенд ќе одлучите да паузирате од работата. Во љубовта отворено…

 • Дневен хороскоп 03.07.2020

  Дневен хороскоп 03.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Упорно сакате вербално да се докажете, мислите дека секогаш сте во право. Бидете трпеливи, бидејќи може да се исцрпите докрај…

 • Дневен хороскоп 02.07.2020

  Дневен хороскоп 02.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Потрудете се да бидете тактични. Не дозволувајте никој да влијае на вашиот живот. Партнерот сака да доминира, но не му…

 • Дневен хороскоп 01.07.2020

  Дневен хороскоп 01.07.2020

    Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе го поминете вообичаено, а доколку завладее досадата пронајдете нешто што ќе ве одржува среќни. Доколку имате хоби,…