20 јули, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОКариерата на Џордан спакувана во само 7 минути (видео)

Кариерата на Џордан спакувана во само 7 минути (видео)

Легендарниот кошаркар, Мајкл Џордан со свои зборови го опиша текот на неговата величенствена кариера.

„ЕСПН“ од своите архиви извлече голем број снимки поврзани со Џордан, кои ги спакува во само 7 минути.

Еден од најдобрите, ако не и најдобриот кошаркар на сите времиња двапати заминуваше во „пензија“. Тој претходно шестпати ја освојуваше НБА титулата, и интересно, никогаш во финалната серија со својот тим не играл седми меч.

Се започна на Универзитетот „Северна Каролина“, па преку Чикаго Билс, па по враќањето во НБА во редовите на Вашингтон Визардс, кога веќе беше близу 40-тата.

Освен кошарката, Мајкл е вљубеник и во безбол, односно голф.

Уживајте во интересниот видео-материјал:

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП