Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,950.00 -0.46%    GRNT 975.00 0%    KMB 5,849.74 -0.11%    STB 1,057.78 0.62%    TNB 16,700.00 2.45%    

Викенд хороскоп 04-05.04.2020

Време: 06:14

Датум: април 4, 2020

Категорија: ЗДРАВЈЕ

 

Овен (21.03 – 20.04)

Ќе бидете во бунило, бидејќи толку многу работи ќе се променат, а на вас буквално ниту една нема да ви се допадне. Ќе чувствате вознемиреност и гнев. Ова не е поволен викенд за вас, ниту пак е поволен за некои големи одлуки. Не посегнувајте по седативи.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Внимавајте на кого му се доверувате. Не се сите толку добронамерни колку што се претставуваат. Ви се чини дека никогаш не сте биле во подобри односи со партнерот. Изгледа дека оваа хармонија ќе потрае малку подолго.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Вие сте во конфликтна ситуација самите со себе. На момент се ви изгледа во ред, а веќе во следниот момент чувствувате незадоволство. Имате чувство дека односот со партнерот не е како порано. Побарајте совет од блиските пријатели.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Не ви се препорачува зоната на деловен ризик кога не ги познавате околностите толку добро. Внимателно анализирајте го однесувањето на партнерот. Прочитајте нешто меѓу редови, така многу работи ќе ви станат појасни.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Нема потреба да ги преувеличувате своите знаења или практичните способности пред лицата кои имаат поголемо работно искуство од вас. Во вас постои страв од влошување на односите со партнерот.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Не дозволувајте си да ги преземате обврските од оние кои се извлекуваат, работете ја само својата работа. Партнерот има големо разбирање за вас и вашата сосотојба, па редно време е и вие да му возвратите со разбирање.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Понекогаш е тешко да остварите добар деловен компромис. Потпрете се на својата интиуција. Иако викендот не е за бизнис, овој ќе ви биде токму таков. Се повеќе го забележувате незадоволството на партнерот, направете нешто за да го усреќите.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Колку и да се обидувате едноставно не ви оди се од рака, не ни треба да очекувате дека се ќе ви оди како подмачкано. На љубовен план се прашувате дали ситуацијата е навистина така лоша како што на вас ви изгледа. Партнерот е таинствен.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Препуштете му се на мечтаењето. Идеите тогаш ќе ви дојдат сами. Добро запаметете ги за идните потфати. Повеќе сте расположени да бидете во друштво на пријателите отколку на партнерот, а тоа ќе го налути вашиот партнер.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Претерувате со желбата да оставите добар впечаток на соработниците. Вашето однесување укажува на претерано истакнување на способностите. На партнерот делувате многу провокативно, но не го постигнувате посакуваниот ефект.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Доволно сте способни да ги надминете просечните мерила и ефикасно да ги остварите своите цели. Секогаш постои добар начин да се израдувате или да го усреќите саканото лице, а тоа во овој момент баш би ви дошло добро. Постапете онака како што чувствате.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Викендот ќе ви помине лежарно. Се чувствувате одлично и сакате среќата да ја поделите со другите. Убаво е што имате партнер кој ви помага во се. Возвратете му ја љубовта на соодветен начин.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Негувајте ја кожата природно: Ова слатко овошје ќе го препороди вашето лице

  Негувајте ја кожата природно: Ова слатко овошје ќе го препороди вашето лице

  Тифани Либи, дерматолог, вели дека лубениците со векови се користат во азиските култури, поради нивните својства за да се спречат разни воспаленија. Тие го намалуваат…

 • Дознајте зошто не се препорачува перење на долна облека на ниски температури

  Дознајте зошто не се препорачува перење на долна облека на ниски температури

  Иако многумина перат алишта на пониски температури, поради економичност и страв од уништување на чувствителните парчиња на високи температури, експертите велат дека би требало да…

 • Супер храна која прави чуда за организмот: Овие три моќни намирници треба секој ден да се јадат!

  Супер храна која прави чуда за организмот: Овие три моќни намирници треба секој ден да се јадат!

  Откријте кои намирници и пијалоци треба да ги вклучувате во своето мени секој ден. Зелен чај Добро се познати придобивките кои ги носи овој пијалок.…

 • EUCERIN DermatoCLEAN – Нежно го чистат лицето, ја хидрираат кожата и обезбедуваат висок капацитет на хијалуронска киселина

  EUCERIN DermatoCLEAN – Нежно го чистат лицето, ја хидрираат кожата и обезбедуваат висок капацитет на хијалуронска киселина

  Тешко дека може да се најде друг начин што ни дава чувство на свежина и опуштеност, како што е длабокото вдишување на чист воздух.  Колку…

 • Франција забрани употреба на хидрохлорокин против COVID-19

  Франција забрани употреба на хидрохлорокин против COVID-19

  Владата на Франција вчера ја поништи уредбата со која им беше дозволено на болниците да користат хидрохлорокин при лечење на пациенти заболени од потешки форми…

 • Зошто појадокот е важен за здраво срце

  Зошто појадокот е важен за здраво срце

  Резултатите од едно американско истражување покажуваат дека лицата кои не појадуваат имаат 27 отсто поголем ризик од срцеви заболувања и дека подеднакво е важно кога и што…

 • Се откажаа од лечење до крајот на мај: “Нема промени во нашата политика за брзо одобрување на лекот”

  Се откажаа од лечење до крајот на мај: “Нема промени во нашата политика за брзо одобрување на лекот”

  Јапонската влада се откажа од одобрувањето на лекот Avigan за лечење на вирусот COVID-19, изјави министерот за здравство, Катсунобу Като. Тестирањето на антивирусниот лек Avigan на Fujifilm…

 • Дали топлото време ќе го запре коронавирусот?

  Дали топлото време ќе го запре коронавирусот?

  Неколку статистички студии спроведени во последните месеци покажаа поврзаност помеѓу климата и коронавирусот – колку е повлажнo и потоплo, толку е помала веројатноста за ширење…

 • Русите ќе тестираат вакцина за COVID-19 кон крајот на јули

  Русите ќе тестираат вакцина за COVID-19 кон крајот на јули

  Компанијата „Biokad“ ќе ги започне клиничките испитувања на вакцината против новиот коронавирус во Санкт Петербург кон крајот на јули, соопшти прес службата на таа руска…

 • Русија блиску до решение: Вакцина веќе за три месеци?

  Русија блиску до решение: Вакцина веќе за три месеци?

  Вакцината за коронавирус може да биде регистрирана во Русија во август, најави директорот на Националниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија, Александер Гунцбург. „Верувам дека…