Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,950.00 -0.46%    GRNT 975.00 0%    KMB 5,849.74 -0.11%    STB 1,057.78 0.62%    TNB 16,700.00 2.45%    

Дневен хороскоп 03.04.2020

Време: 06:28

Датум: април 3, 2020

Категорија: ЗДРАВЈЕ

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денот ќе ви биде обележан со тензични ситуации кои ќе ви предизвикаат голем стрес. Сведете ја нетрпеливоста на минимум за да избегнете поголеми невољи, особено кога станува збор за односот со шефот или вашиот партнер.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Расположението ви расте, свесни сте дека можете да сметате на голема поддршка од пријателите бидејќи сте го заслужиле тоа. Ве очекуваат пријатни моменти и мали изненадувања кои ви ги подготвува партнерот.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Соберете ги нештата што сте ги направиле во изминатиот период, резултатот ќе ве направи горди. Стимулот од пријателите и семејството дополнително ќе ве поттикне. И во љубовта ви претстојат пријатни настани.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес можно е да навлезете во расправија на работното место која навистина ќе нема крај. Нема да знаете чија страна да заземете. Премолчете некои нешта со цел ситуацијата да не ескалира во вистински проблем. По напорниот ден најдете време за одмор.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Љубовниот живот ќе ви биде во центар на вниманието. Главна тема ќе ви бидат лагите и премолчувањата, без оглед дали се ваши или на партнерот. Ќе бидете во непријатна ситуација и нема да можете да и се посветите на работата.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Долго им одолевавте на импровизациите и ги форсиравте своите идеи. Сега кога туѓото решение е најнеповолно, вие морате да го прифатите. Мирот и спокојот ќе ги најдете во љубовта.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Кога никој нема да знае како понатака, на вас ќе ви дојде спасоносна идеја. За да ја сочувате хармонијата подготвени сте да дадете се од себе. Бидете рационални не ги преценувајте вашите способности.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ќе бидете доста бавни, но главно ќе успеете да завршите се што мислите дека е неопходно. Слободното време најповеќе ќе го користите за интелектуално напредување.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Кога ги договарате работите, однапред утврдете ја цената. Во спротивно, ќе ви се случи да ја завршите работата, да ја испорачате, а дури отпосле ќе сфатите дека цената која ја нуди клиентот за вашата работа е целосно неприфатлива. На љубовен план станувате се поромантични и заљубени.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Вашиот претпоставен или пак личност со авторитет денеска од вас ќе бара малку повеќе внимание од обично, па би било добро повеќе да внимавате на неговите барања. Ако работата ја извршите добро со сите детали целата слика ќе изгледа подобро, а вие на крајот на денот ќе можете да очекувате некој вид на награда.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Емоционалната сигурност и довербата во партнерот сега ви е најпотребна. Ќе го збуните партнерот со своите несовесни или ладни реакции кои тој нема да знае објективно да си ги објасни. Можно е да доцните со извршувањето на обврските.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Создадете си концепт за работа. Колку повеќе лични работи решите, толку подобар резултат ќе добиете. Не почнувајте ништо за да му угодите на некој, слушајте ги вашите желби, ова е поволен ден за вас.Вашата финансиска состојба се влошува.

 

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Негувајте ја кожата природно: Ова слатко овошје ќе го препороди вашето лице

  Негувајте ја кожата природно: Ова слатко овошје ќе го препороди вашето лице

  Тифани Либи, дерматолог, вели дека лубениците со векови се користат во азиските култури, поради нивните својства за да се спречат разни воспаленија. Тие го намалуваат…

 • Дознајте зошто не се препорачува перење на долна облека на ниски температури

  Дознајте зошто не се препорачува перење на долна облека на ниски температури

  Иако многумина перат алишта на пониски температури, поради економичност и страв од уништување на чувствителните парчиња на високи температури, експертите велат дека би требало да…

 • Супер храна која прави чуда за организмот: Овие три моќни намирници треба секој ден да се јадат!

  Супер храна која прави чуда за организмот: Овие три моќни намирници треба секој ден да се јадат!

  Откријте кои намирници и пијалоци треба да ги вклучувате во своето мени секој ден. Зелен чај Добро се познати придобивките кои ги носи овој пијалок.…

 • EUCERIN DermatoCLEAN – Нежно го чистат лицето, ја хидрираат кожата и обезбедуваат висок капацитет на хијалуронска киселина

  EUCERIN DermatoCLEAN – Нежно го чистат лицето, ја хидрираат кожата и обезбедуваат висок капацитет на хијалуронска киселина

  Тешко дека може да се најде друг начин што ни дава чувство на свежина и опуштеност, како што е длабокото вдишување на чист воздух.  Колку…

 • Франција забрани употреба на хидрохлорокин против COVID-19

  Франција забрани употреба на хидрохлорокин против COVID-19

  Владата на Франција вчера ја поништи уредбата со која им беше дозволено на болниците да користат хидрохлорокин при лечење на пациенти заболени од потешки форми…

 • Зошто појадокот е важен за здраво срце

  Зошто појадокот е важен за здраво срце

  Резултатите од едно американско истражување покажуваат дека лицата кои не појадуваат имаат 27 отсто поголем ризик од срцеви заболувања и дека подеднакво е важно кога и што…

 • Се откажаа од лечење до крајот на мај: “Нема промени во нашата политика за брзо одобрување на лекот”

  Се откажаа од лечење до крајот на мај: “Нема промени во нашата политика за брзо одобрување на лекот”

  Јапонската влада се откажа од одобрувањето на лекот Avigan за лечење на вирусот COVID-19, изјави министерот за здравство, Катсунобу Като. Тестирањето на антивирусниот лек Avigan на Fujifilm…

 • Дали топлото време ќе го запре коронавирусот?

  Дали топлото време ќе го запре коронавирусот?

  Неколку статистички студии спроведени во последните месеци покажаа поврзаност помеѓу климата и коронавирусот – колку е повлажнo и потоплo, толку е помала веројатноста за ширење…

 • Русите ќе тестираат вакцина за COVID-19 кон крајот на јули

  Русите ќе тестираат вакцина за COVID-19 кон крајот на јули

  Компанијата „Biokad“ ќе ги започне клиничките испитувања на вакцината против новиот коронавирус во Санкт Петербург кон крајот на јули, соопшти прес службата на таа руска…

 • Русија блиску до решение: Вакцина веќе за три месеци?

  Русија блиску до решение: Вакцина веќе за три месеци?

  Вакцината за коронавирус може да биде регистрирана во Русија во август, најави директорот на Националниот истражувачки центар за епидемиологија и микробиологија, Александер Гунцбург. „Верувам дека…